שיקום הפה - מתייעצים, משווים וחוסכים

שיקום הפה

 

 

כל מה שצריך לדעת על שיקום הפה


שיקום הפה כמה זה יעלה לי? מה זה שיקום פה?

ועוד תשובות לשאלות רבות שאנשים שואלים לפני שהם מחליטים איפה לעשות טיפול לשיקום הפה.

ייעוץ טלפוני והצעת מחיר ללא התחייבות!

 

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר מרפאת שיניים טובה, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם מרפאות שיניים איכותיות ומקצועיות שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות ממטופלים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 מרפאות שיניים יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

כל מה שצריך לדעת לפני ביצוע שיקום הפה

 

פרוטטיקה – שיניים בריאות – זה אפשרי

בעיות שיניים פוגעות באנשים רבים ועשויות לגרום להם להימנע מפנייה לרופא שיניים. הסיבות להימנעות מביצוע הטיפולים עשויות להיות חשש מטיפולים כואבים- עד כדי דנטופוביה (פחד מרופאי שיניים), עלות הטיפולים ועוד.

מראה השיניים עשוי לגרום לאנשים למבוכה ואפילו לגרום להם להימנע ממפגשים חברתיים ולהימנע מלחייך.

חשוב לדעת שניתן לפתור את הבעיות הללו ולשפר את בריאות השיניים, מראה השיניים וכתוצאה מכך לשפר את איכות החיים.

רופא שיניים איכותי ומקצועי יוכל לבצע שיקום הפה והחניכיים ואף לבצע טיפולי שיניים מורכבים.

ישנם כמה סוגים של טיפולים לשיקום שיניים.

כמה זמן לוקח לבצע טיפול שיקום פה מלא?

 

הטכנולוגיה מתפתחת והטיפולים משתפרים

בעבר הלא רחוק ביצעו רופאי השיניים שיקום נייד, במסגרת הטיפול בנה הרופא שיניים תותבות ואלו החליפו את השיניים החסרות.

בצורה זו ניתן היה לשפר את המראה של המטופל ולאפשר לו ללעוס את המזון.

את השיניים התותבות יכל המטופל להוציא ולהכניס בהתאם לצרכיו.

עם התפתחות הטכנולוגיה השתכללו הטיפולים וביניהן גברה היכולת למנע מחלות דנטליות.

ההתפתחות מאפשרת לאנשים רבים לבצע שיקום פה באופן מלא.

שיקום פה קבוע כולל שימוש בשתלים דנטליים, שתלים אלו מחזיקים מעמד למשך זמן רב והם אסתטיים ויעילים.

שיקום קבוע נמשך כמה שעות ועם סיומו נהנה המטופל משיניים בריאות ויפות.

מה זה שיקום ? מה עושה אורתודנט?

 

מה כולל טיפול שיקום הפה? מה התהליך הנדרש בטיפולי שיקום הפה ומתי יש צורך לבצע?

מטופל שמעוניין לבצע שיקום פה צריך לפנות אל מומחה לשיקום הפה.

לפני תחילת הטיפול מכין המומחה תוכנית מפורטת אשר מתאימה למטופל באופן אישי- התוכנית נקבעת בהתאם למצבו הבריאותי והנפשי של המטופל ובהתאם למצב החניכיים והשיניים שלו.

שיקום הפה כולל מגוון טיפולים, ביניהם: טיפולים שמונעים מחלות חניכיים- ביניהם- טיפול בדלקת החניכיים, גרידת חניכיים, נסיגת חניכיים ועוד. כמו כן, כוללים הטיפולים טיפולים שמתמקדים בחניכיים, השתלת שיניים קוסמטית- המטרה של השתלת שיניים קוסמטית היא לעבות או לכסות שטחים של שורשים חשופים או להגדיל את כמות החניכיים באמצעות רקמות מהמפה או רקמות ממקור חיצוני.

טיפולים נוספים הינם – שחזור שיניים, התקנת גשר בשיניים, התקנת כתרי זירקוניה, התקנת כתרים לשיניים, ניתוחי לסת, ציפוי לשיניים מחרסינה, טיפולי שורש, השתלת עצם בפה, השתלת עצם בלסת, סידור העצמות, סידור רקמות הלחיים, הרמת סינוס (המטרה של הטיפול הוא להוסיף עצם לחלקי הלסת האחוריים ששייכים ללסת העליונה (נקראת בשם מקסילה), סתימות בשיניים, שיקום פה אסתטי- גשר בשיניים, התאמת פלטה לשיניים, השלמת שן שבורה או השלמת חסר שיניים, השתלת שיניים תותבות, שחזור שיניים המקוריות, שתלים דנטליים, התקנת גשרים דנטאליים ועוד.

מעבר לזאת, כוללים הטיפולים טיפולים בבעיות סגר שיניים, הפרעות בתפקוד הלסת, שיקומי פה מורכבים, כאבי שיניים נוראים וכו'. נכון, הטיפולים עשויים שלא להיות נעימים ואף לגרום לכאב ולתחושת חוסר נוחות אך התוצאות ישתלמו בהמשך.

כיום ניתן לפנות אל מרפאות שיניים רב תחומיות, היתרון של מרפאת שינים רב תחומית הוא שהמרפאה מספקת מגוון שירותים, כמו למשל- מחלקה אשר מיועדת לטיפולים לילדים, מחלקה של רופאי שיניים כירורגים מומחים שמתמקדת בטיפולי לסת ופה, מחלקה שמתמקדת בטיפולי שיניים משמרים ומונעים, מחלקה ליישור שיניים ועוד.

עזרה ראשונה שיניים – מה מומלץ לעשות?

 

במקרה ויש צורך לבצע טיפול שיניים חירום יש לפנות אל מרפאה שמספקת שירותי רפואת שיניים דחופה, מרפאות אלו יעברו במשך 24 שעות ביממה לרבות חגים ושבתות. במידה ויש צורך בכך, יש לפנות אל הרופא באופן מיידי ולכן צריך לחפש אותו עוד לפני שיהיה צורך בכך.

במידה ונוסעים לטיול וחוששים מבעיות בשיניים מומלץ לארוז משככי כאבים, שטיפת פה נגד בקטריות, מראה דנטלית, צמר גפן ומספר טלפון של מרפאת שיניים אשר ממוקמת במרחק סביר.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

 

למטופלים הסובלים מחרדה ופחד מהטיפולים או מבעיות אחרות

ניתן לבצע כמעט כל טיפול שיניים בהרדמה מלאה או חלקית.

שיקום הפה בהרדמה מלאה מסייע לאנשים שחרדים מהטיפולים, לאנשים שסובלים מכאבים ברמה גבוהה, לאנשים שלא מסוגלים לצור תקשורת מתאימה- כמו למשל- אנשים שסובלים משיתוק מוחי, אוטיסטים, אנשים שסובלים מקושי בדיבור וכו'. כמו כן, מתאימים הטיפולים אשר מתבצעים תחת הרדמה מלאה למטופלים שסובלים מטראומה, נכות רגשית או נכות פיזית, מטופלים בעלי מוגבלות בתנועה של הלסתות, מטופלים שאלרגיים להרדמה מקומית ועוד.

נוסף על כך, יכול הרופא להשתמש בדרכי טשטוש כמו למשל- גז צחוק, בצורה זו לא ירגיש המטופל שום כאב במהלך הטיפול אך יתכן שהוא יחוש כאב לאחר מכן, עוצמת הכאב משתנה ממטופל למטופל.

טיפולי שיניים תחת הרדמה מלאה מתאימים למבוגרים ולילדים.

שיקום הפה ביום אחד

 

מרפאת שיניים מומחים להשתלות שיניים ושיקום הפה תכיל רופאי שיניים איכותיים אשר מתמחים בביצוע טיפולי שיקום פה. רופאים אלו יוכלו למקם שיניים זמניות מיד לאחר שיעקרו את השן וימקמו את השתל- בצורה זו יתבצע הטיפול ביום אחד.

לביצוע השתלת שיניים ביום אחד יש יכמה יתרונות- ראשית, ההדמיה טובה יותר. הטיפול מתבצע באמצעות מחשב וסריקות CT. באמצעות הכלים הללו יכול הרופא להסתכל בצילומי התלת מימד ולתכנן את הניתוח בצורה מדויקת ונוחה.
היתרון השני של שיקום פה ביום אחד הוא שהוא מפחית את הכאב ואת זמן הריפוי.

הטכניקות המתקדמות מסייעות בהפחתת הכאבים והנפיחות והמטופל לא צריך להתמודד עם תותבות זמניות או להימצא במצב בו חסרה לו שן או כמה שיניים.

ביצוע הליך מיקום שתל דנטלי באופן מיידי נמשך בין חצי שעה לשעה וניתן לבצע אותו בהרדמה כללית או מקומית.

לאחר הטיפול רצוי להימנע מאכילת מזון קשה משום שלעיסת מזון קשה עלולה לצור לחץ ולשבש את תהליך ההשתלבות של השתל בלסת. שיקום שיניים שכולל השתלת שתלים דנטליים הינו דרך יעילה להחליף שיניים חסרות.

הטיפול הרגיל נמשך כשלושה חודשים עד חצי שנה וכולל כמה טיפולים.

במידה ומדובר על טיפול מיידי המטופל לא צריך לחכות משום שהרופא יכול להוסיף את הכתרים הזמניים באותו היום.

לאחר 3-6 חודשים צריך המטופל להגיע למרפאה כדי שהרופא יבצע קיבוע שיניים קבועות.

השתלים המיידיים נוחים מאוד ומתאימים במיוחד לשיניים הקדמיות.

מתי לא כדאי לבצע שיקום ביום אחד? שיקום שיניים

 

יש לציין כי לא תמיד כדאי לבצע את טיפול השתלת השיניים ביום אחד- במידה ויש זיהום באזור בו השן חסרה לא מומלץ לבצע את הטיפול, במקרים בהם האזור בו השן חסרה לא מכיל מספיק עצם לא כדאי לבצע את הטיפול ביום אחד משום שהדבר עלול למנוע מהשתל להיות ממוקם באופן מדויק ובמקרים בהם יש חשד לנגע באזור של השתל ויש לבצע ביופסיה צריך לדחות את המיקום של השתל הדנטלי.

שיקום הפה בארץ או בחו"ל?

 

ניתן לבצע את השתלות השיניים בכל הארץ וחשוב מאוד לפנות אל רופאים שמתמחים בביצוע שיקום שיניים. רופא שיניים שמתמחה בתחום ישתמש בשתלים איכותיים שעומדים בכל התקנים, לרבות התקנים המחמירים ביותר.

יתרונות נוספים לביצוע שיקום פה בארץ הם שרופאים רבים מבצעים אותם, שהרופאים מדברים עברית והמטופל יכול להבין את ההסברים ושלאחר הטיפולים ניתן לבצע מעקב רפואי- כך שאם יש בעיה הרופא מספק מענה מקצועי ומהיר. כמו כן, המטופל לא צריך לטוס, לדאוג לאשרות, לדאוג למקום לינה, לדאוג למזון ולדאוג מזמן ההתאוששות מחוץ לבית.

למרות שהטיפולים בחו"ל עולים פחות מהטיפולים בארץ ביצוע שיקום פה בחו"ל כרוך בהימור משום שהרופאים בחו"ל מעניקים אחריות חלקית על השתלות שיניים (בניגוד למצב בארץ- בארץ הטיפולים כוללים אחריות מלאה והביקורות מתבצעות באופן שוטף), הטיפולים בחו"ל אינם מכסים את האיכות של השתלים, השתלים עשויים להיות פחות איכותיים ועמידים מהשתלים בהם משתמשים הרופאים בארץ ולא ניתן לבצע את המעקב החודשי הדרוש.

כמה עולה שיקום הפה? השוואת מחירים :

 

עלות שיקום הפה משתנה בהתאם לסוג הטיפול ובמידה ומעוניינים לבצע את השיקום מומלץ להקליד בשורת החיפוש את המשפט: "שיקום הפה השוואת מחירים" ולקבל מושג על מחירי השוק. כפי שציינו המחיר בארץ גבוה מהמחיר בחו"ל אך לטיפולים בארץ יש יתרונות רבים ובין היתר הם איכותיים יותר מהטיפול שמתבצעים בחו"ל.

חשוב לדעת כי לא מומלץ לפנות אל רופא שגובה מחירים נמוכים בצורה קיצונית משום שהוא עלול להיות חסר ניסיון, לא להשתמש במכשור חדיש וכו'.

להלן כמה דוגמאות למחירים של טיפולים: כתר חרסינה אשר עשוי ממתכת בסיסית עשוי לעלות בין 1,300-3,200 ₪, כתר זרקוניה עשוי לעלות בין 2,500- 5,500 ₪, מבנה מיידי לשן קדמית עשוי לעלות כ- 1,000- 1,600 ₪, תותבת חלקית אשר עשויה מאקריל עשויה לעלות כ- 2,500- 5,000 ₪, תותבת שלמה וזמנית עשויה לעלות כ- 2,000-4,000 ₪ וכו'.

מעבדות שיניים איכותיות – לבחור רופא שמתמחה בשיקום פה

 

אם אתם מעוניינים לבצע טיפול שיקום פה יהיה עליכם למצוא כירורג מקצועי לשיקום הפה.

חשוב מאוד לוודא שהכירורג מתמחה בביצוע טיפולי שיקום פה, צבר ניסיון רב, שהוא סיים את לימודי רפואת השיניים, עבר הכשרות והסמכות, מחזיק ברישיון, זמין ללקוחות גם במצבי חירום ועוד.

כאשר בוחנים את האפשרויות הקיימות חשוב לבדוק האם הרופא שייך לתאגיד ( רופאים ששייכים לתאגיד אינם אחראיים למטופלים באופן אישי), האם הוא חבר בהסתדרות רפואת השיניים- ניתן לבדוק האם הרופא חבר בהסתדרות של רפואת השיניים על ידי חיפוש שמו באתר ההסתדרות (הרופאים שחברים בהסתדרות חייבים להקפיד על כללים מחמירים ובמידה והם לא מקפידים על הכללים יכול המטופל לפנות אל "בית דין של חברים" שמספק מענה למטופלים שחשים שהטיפול גרם להם עוול. הפנייה לבוררות מתבצעת ללא עלות ואין צורך להיעזר בעורך דין).

כמו כן, יש לבדוק האם השלט של הרופא (השלט שתלוי במרפאה) מציג את שמו של הרופא- במידה ושמו מופיע הוא אחראי לטיפול באופן אישי, יש להביט בחדר ההמתנה ובמוצרים הקיימים במרפאה (ניקיון הכוסות, הסינרים, שימוש בכפפות חד פעמיות וכו'- מרפאות איכותיות ישתמשו בכלים חד פעמיים וכמובן במכשיר לעיקורם) ולבדוק האם הם אסתטיים ונקיים- במידה והם מוזנחים ומלוכלכים הם עשויים להצביע על איכות הרופא והמרפאה.

מעבר לזאת, יש לבדוק האם הרופא נותן אחריות, האם הוא מעניק יחס אישי ונעים, מספק הצעת מחיר ברורה ותוכנית טיפול מפורטת, גובה מחיר סביר, מסביר על הסיכונים של הטיפול, עונה על כל השאלות ומכין תוכנית מתאימה לתחזוקת הפה- בצורה זו יהיה ניתן לטפל בבעיות ולמנוע מהן לשוב ועוד.

איך אוכל למצוא את הרופא המתאים?

 

פנו אל הסביבה הקרובה- קבלו המלצות והצליבו מידע

תוכלו למצוא את הרופא המתאים על ידי פנייה לקרובי משפחה, חברים, מכרים, קולגות, חברים לפייסבוק ועוד ולבקש מהם המלצות.

אנשים רבים מבצעים טיפולים לשיקום הפה כך שסביר להניח שתוכלו ללקט כמה המלצות. כמו כן, יוכלו החברים, בני המשפחה וכו' להזהיר אתכם מפני רופאים שאינם מתמחים בתחום שיקום פה ולמנוע מכם עוגמת נפש. מומלץ להצליב מידע ולבדוק האם אתם מכירים כמה אנשים שטופלו על ידי אותו רופא, אם קיבלתם כמה דעות שליליות או יותר מדעה שלילית יחידה- מומלץ לפנות אל רופא אחר.

במידה ותחליטו לערוך חיפוש בפייסבוק תוכלו לפנות אל חבריכם באמצעות הודעה פרטית או לחפש דפי עסק של מומחים לשיקום הפה, כאשר תבחנו את דפי העסק בדקו האם הדף מכיל חוות דעת (ואם כן- האם הן חיוביות או שליליות- במידה והן שליליות אל תפנו אל הרופא), האם הדף העסקי מכיל קישור לאתר של הרופא וכמה לייקים קיבל הרופא.

למצוא מומחה פה ולסת - ערכו חיפוש באתרי האינטרנט

 

תוכלו למצוא מידע רב באמצעות גלישה באתרי אינטרנט. כל מה שתצטרכו לעשות יהיה להקליד את המשפטים: "שיקום הפה המלצות" או "שיקום הפה רופא מומחה", מומחה פה ולסת, בשורת החיפוש ותמצאו מגוון אתרים רלוונטיים.

כאשר תערכו את החיפוש זכרו לבדוק את כל הפרטים החשובים- ביניהם- האם הרופא סיים את לימודי הרפואה, צבר וותק וניסיון, סיים את כל ההכשרות וההסמכות, מחזיק ברישיון, מספק אחריות, זמין עבורכם, חבר בהסתדרות רופאי השיניים, גובה מחירים הוגנים וכו'. כמו כן, רצוי לבדוק היכן נמצאת המרפאה- מומלץ לבחור במרפאה שנמצאת במרחק סביר כך שלא תצטרכו לנסוע מרחק רב ובמידת הצורך תוכלו להגיע במהירות.

מומחה לשיקום הפה - גלשו בפורומים

 

דרך נוספת אשר עשויה לסייע לכם למצוא את הרופא המומחה תוכל להתבצע באמצעות גלישה בפורומים שעוסקים בתחום רפואת שיניים ושיקום הפה. תוכלו להקליד את המשפטים: "פורום שיקום הפה" או "פורומים רופאים מומחים בשיקום הפה" וכו' בשורת החיפוש ותמצאו מגוון פורומים רלוונטיים.

גולשי הפורומים יוכלו להמליץ לכם על רופאים שמתמחים בביצוע טיפולי שיקום פה, מלווים את המטופלים שלהם לאורך כל הדרך- גם לאחר הטיפול, גובים מחירים סבירים ומעניקים יחס אישי, יוכלו להזהיר אתכם מפני רופאים שאינם מקצועיים, יוכלו לשלוח תמונות של שיקום הפה לפני ואחרי- כך שתוכלו להתרשם מאיכות הטיפול, יוכלו לענות לכם על מגוון שאלות- כמו למשל: "האם אתם ממליצים על ביצוע טיפול שיקום הפה ביום אחד?", "האם כדאי לבצע את טיפולי השיניים תחת הרדמה מלאה?", "כמה טיפולים צריך כדי לבצע יישור שיניים ותוך כמה זמן ניתן לסיים את תהליך היישור?", "לאן ניתן לפנות במצב חירום?", "היכן ניתן למצוא מרפאת שיניים רב תחומית?" ועוד.

הגיע הרגע לבחור

 

לאחר שתערכו את כל הבדיקות הדרושות- תעיינו באתרים של רופאי שיניים, תקבלו המלצות מהסובבים, תוודאו כי הרופאים מומחים בתחום שיקום הפה ועומדים בכל הקריטריונים הדרושים, לאחר שתערכו השוואת מחירים וכו' תוכלו לבצע את הבחירה הנכונה עבורכם.

מחירון מומלץ לטיפולי שיקום הפה

 

טווחי מחירים וסוג הטיפול המחיר המומלץ

תוספת שן
400-500 ₪

הוספת שן תותבת
300-350 ₪

גשר בשיניים
2,100-2,300 ₪

כתר זמני
200-250 ₪

כתר חרסינה ממתכת בסיסי
1,500-1,700 ₪

כתר חרסינה ממתכת אצילה
2,200-2,400 ₪

כתר ויניר
2,000-2,200 ₪

כתר ויניר עשוי מזהב
2,200-2,400 ₪

כתרים על שתלים
2,000-2,200 ₪

הכנההשחזת שן לכתר קבוע
700-800 ₪

מבנה יצוק
900-1000 ₪

כתר מסוג זרקוניה
3,500-4,000 ₪

כתר מסוג אינצרם
2,000-2,200 ₪

כתר מסוג רנסנס
2,000-2,200 ₪

כיפה ממתכת
1,500-1,650 ₪

חיתוך כתרים או גשרים
200-250 ₪ לשן

מבנה לשתל בעל כיפה כדורית
900-1,000 ₪

מבנה לשתל מסוג קולצר
600-700 ₪

מבנה מסוג אמלגם
500-600 ₪

פליפר
1,000-1,100 ₪

מבנה מסוג פייברפוסט
800-1,000 ₪

מצמד מדויק
1,500-1,700 ₪

תותבת חלקית מסוג אקריל
5,000-6,000 ₪

תותבת חלקית מסוג ויטיליום
6,000-7,000 ₪

שיניים תותבות
7,000-8,000 ₪

מבנה לשתל מוברג
900-1,100 ₪

תיקוני תותבות
600-700 ₪

ט.ל.ח

פניות אחרונות
שיקום הפה
אין לי שינים בכל הפה רק כמה רקובות אין עצם בת 36 מעונינת בשיניים קבועות משלמת מחיר מזומן במקום כמה יעלה לי אשמח להצעת מחיר.. אפילו הצעה פחות או יותר כמה יעלה תודה
זכרון - בנימינה
19/05/2022 09:41:41
שיקום הפה
חסרות לי בלסת העליונה 2 שיניים, יש קושי לשים שתלים עקב חוסר בעצם, איזה פתרון אתם יכולים להציע לי?
כפר סבא
18/05/2022 09:23:15
שיקום הפה
שיקום לסת תחתונה, עקירת 9 שיניים ולסיים תותבות
רמת גן - גבעתיים
12/05/2022 14:46:50
שיקום הפה
ניתוח חניכיים להסרת דלקת
ראשון לציון והסביבה
01/05/2022 14:14:19
שיקום הפה
שלום
אני מבקשת הצעת מחיר לניתוח חניכיים,
ראשון לציון והסביבה
01/05/2022 11:17:18
שיקום הפה
הצעת מחיר לעקירת 4 שינייים
בת-ים
30/04/2022 22:33:50