ציפוי שיניים

 

 

כל מה שצריך לדעת על ציפוי שיניים

 

ציפוי שיניים כמה זה יעלה לי? איזה סוג ציפוי שיניים הכי מתאים לי?

ועוד תשובות לשאלות רבות שאנשים שואלים לפני שהם מחליטים איפה לעשות ציפוי לשיניים.

ייעוץ טלפוני והצעת מחיר ללא התחייבות!

 

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר מרפאת שיניים טובה, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם מרפאות שיניים איכותיות ומקצועיות שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות ממטופלים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 מרפאות שיניים יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

כל מה שצריך לדעת לפני ביצוע ציפוי שיניים

 

מה זה ציפוי שיניים ומי צריך לעשות ציפוי שיניים?

כולנו רוצים שיניים אסתטיות ויפות משום שמראה השיניים ומראה החיוך שלנו משפיעים על ההופעה החיצונית והרושם שאנו יוצרים וכיום ניתן לקבל את התוצאה המבוקשת ולצאת מטיפול עם שיניים כמו של שחקן קולנוע (מה יש? רק להם מותר?).

ציפוי לשיניים עוטף את השן ומעניק לה מראה אסתטי ולבן.

הציפוי מתבצע בדרכים שונות כאשר כל השיטות כוללות הלבשת חומר מלאכותי לבן על החזית של השן.

מרבית המטופלים מבצעים ציפוי שיניים רק לשיניים הקדמיות כאשר המטרה היא לקבל שיניים לבנות אך הטיפול מהוה גם דרך יעילה לטפל בפגמים אסתטיים שונים, באמצעותו ניתן לשחזר שיניים פגומות או שבורות, ניתן להגן על שיניים בעלות אימייל פגוע, להרחיב שיניים, לטפל בביצוע שחזור שיניים לקוי, לטפל במקרים בהם נוצר סדק בשן, לצור סימטריה בין השיניים ולבצע טיפול בליקויי שיניים מגוונים נוספים- כמו למשל: להאריך שיניים קצרות, לבצע השלמת שיניים, לבצע סגירת רווחים בשיניים, לבצע יישור שיניים קטן ועוד.

אם לא די בזאת, מסייע ציפוי השיניים בשמירה על השיניים. באמצעות ציפוי שיניים ניתן למנוע טיפולי שורש ובעיות חניכיים, ניתן למנוע התפתחות של אבנית, עששת ועוד.

אילו סוגים של ציפויי שיניים קיימים בישראל?

 

כמה טיפולים לוקח לעשות ציפוי שיניים?

ישנם כמה סוגי ציפויים מרכזיים - הראשון הוא ציפויי חרסינה, הציפוי השני הינו ציפוי חרסינה מסוג lumineers והציפוי השלישי הינו ציפוי קומפוזיט.

ציפוי חרסינה עשוי מהחומר ממנו מיוצרים כתרים. התהליך דורש שני מפגשים ובמרבית המקרים התוצאות טובות והמטופל נהנה משיניים יפות שעובדות באופן תקין ומתחושה טבעית. נוסף על כך, הטיפול דורש הסרה מינימאלית של השן.

בתחילת הטיפול הרופא משייף את השן, לאחר השיוף הוא שולח את החומר המשויף למעבדה ושם מכינים את הציפוי שמודבק לצד החיצוני של השן במהלך הטיפול השני.

ציפוי חרסינה לומינרס הגיע מארה"ב במהלך השנים האחרונות. מדובר על ציפוי דק ביותר אשר מאפשר למטופל ליהנות מתחושה נוחה יותר מציפוי חרסינה. הציפוי מודבק על השיניים הקדמיות ולא דורש השחזה.

ניתן לבצע את הטיפול בפעם אחת.

חשוב לציין כי הציפוי לא מתאים לכולם משום שהשכבה הדקה חושפת את השן שמתחתיה ולכן יש צורך בשיניים תקינות.

כדי לבצע את הציפוי יש להזמין אותו מארה"ב משום שהוא לא מיוצר בארץ- לכן, מחיר הטיפול עולה.

סוג הציפוי השלישי הינו ציפוי קומפוזיט.

מדובר על טיפול פופולארי משום שהוא הטיפול הזול ביותר ולכן מחירו תלוי בעיקר במיומנות של הרופא.

החסרונות של הטיפול הוא שהוא מתאים רק לאנשים שיש להם בעיה אסתטית קלה משום שלא ניתן להשתמש בציפוי כדי להסתיר בעיות רציניות. כמו כן, הציפוי עלול להישחק (דבר שלא קורה כאשר מבצעים ציפוי חרסינה או ציפוי לומינרס) ולכן צריך המטופל לתחזק את השיניים באופן שגרתי ולבצע טיפול נוסף כל שנתיים וחצי בממוצע.

רפואת שיניים אסתטית

 

מהן השיטות שבהן מבוצעים ציפויי שיניים? יתרונות וחסרונות של כל שיטה לציפוי שיניים

ניתן לבצע את ציפוי השיניים בכמה דרכים- השיטה הראשונה היא ציפוי שיניים בחרסינה למינייט, שיטה זו היא היקרה ביותר.

לפני ההדבקה של ציפויי חרסינה אותה מכינים בהתאם למידות צריך הרופא להסיר חצי מילימטר מהצד הקדמי של השן המטופלת.

במרבית המקרים הוא מבצע גם השחזת שן. במהלך הטיפול משייף רופא השיניים את השן ולאחר שהיא הופכת להיות דקה הוא מלביש עליה חומר שעשוי מחרסינה.

השיטה מוכרת בארץ ובחו"ל ומרבית המטופלים מצפים רק את ארבעת שיניהם הקדמיות.

השיטה השנייה היא ציפוי שיניים קומפוזיט.

במהלך הטיפול מצפה הרופא את השן באמצעות חומר שנראה כמו סתימה לבנה. השיטה זולה באופן יחסי ומחיר הציפוי של כל שן מגיע למאות שקלים.

השיטה השלישית נקראת ציפוי שיניים לומינירס.

החיסרון של השיטה הוא שהציפוי עלול להישבר.

השיטה הרביעית נקראת בשם ויניר פורצילן וכוללת שימוש בחומר שתומך באמייל השן ויוצר ציפוי דקיק על השיניים.

מה זה מילואה? באילו צורות מגיע החומר?

 

המילואה הוא חומר שמשקם את התפקוד. כמו כן, ניתן להשתמש במילואה כדי לשנות את מבנה השן ולבצע השלמות.

החומר עשוי מחומר מוצק כמו למשל- פורצלן, זהב וכו' והוא מותאם ומודבק לחלל השן. במרבית המקרים צריך הרופא להכין את השן.

כדי להכין אותה לקראת השיקום צריך הרופא לחצות אותה באמצעות מקדח דנטאלי. לאחר מכן הוא מניח סתימה זמנית. רק בשלב הבא יכול הרופא לעשות שיקום קבוע.

החומר מגיע בשתי צורות - צורה פנימית וצורה חיצונית.

הצורה הפנימית מתאימה לחלל שנשאר בעקבות סתימה רקובה או חלל שייצר הרופא והצורה החיצונית מהווה כתר חלקי ומתאימה לשן העליונה.

הטיפול שמתבצע באמצעות מילואה מפורצלן דורש שתי פגישות- במהלך הפגישה הראשונה הרופא מסיר את הריקבון שנוצר בחור בשן או בסתימה ישנה, לוקח מדגם ומניח סתימה זמנית ובמהלך הפגישה השנייה הוא מסיר את הסתימה הזמנית ומדביק את המילואה על גבי השן.

מי מוסמך לעשות ציפוי שיניים?

 

ציפוי שיניים בחו"ל או במרפאת שיניים פרטית ליד הבית?

 

לא כל רופאי השיניים יכולים לבצע טיפולי ציפוי שיניים.

הרופאים שמוסמכים לבצע את הטיפול יהיו רופאים שעוסקים בתחום אסתטיקה דנטלית ומתמחים בסוג הציפוי שהמטופל מתכוון לעשות, ציפוי לומינרס למשל, דורש הסמכה נוספת ולכן יש לשאול את הרופא באילו סוגי טיפולים הוא מתמחה.

מומלץ לבצע את טיפולי ציפוי השיניים במרפאת שיניים פרטית משום שהרופאים שמתמחים בתחום ועובדים בארץ מבצעים את הטיפול בצורה מקצועית, מדברים עברית- כך שהמטופל מבין את כל ההסברים ומאפשרים למטופלים ליהנות מתוצאות נפלאות.

בניגוד לכך, טיפולים מעבר לים- כמו למשל במזרח אירופה עשויים להיות זולים יותר אך הרבה פחות איכותיים וטיפולים בארה"ב ידרשו מהמטופל להוציא סכומים גבוהים- לטוס מרחק רב, למצוא מקום ללון, לדאוג למזון וכו'.

מעוניינים לבצע ציפוי שינים?

 

איך אוכל למצוא את הרופא המתאים?

 

אם אתם מעוניינים לבצע ציפוי שיניים יהיה עליכם לאתר רופא מומחה לציפוי שיניים. כדי לבחור את הרופא המתאים יש לבצע מספר פעולות חשובות.

ראשית- יש לפנות אל בני המשפחה, החברים, המכרים או אל חברים בפייסבוק ולבקש מהם להמליץ לכם על רופא שמתמחה בביצוע טיפולי ציפוי שיניים, כמובן שיש להתייחס רק אל המלצות על רופאים שעובדים בארץ משום שכפי שציינו- עדיף לבצע את הטיפול בארץ.

הסביבה הקרובה תוכל לענות לכם על שאלות שונות כמו למשל- "מתי כדי לבצע הדבקת ציפויי חרסינה?", "היכן כדאי להלבין את גוון השיניים?", "האם ניתן לתקן את קו האמצע של החיוך באמצעות ציפוי שיניים?", "כמה עולה לעשות כתרים?" וכו'. כמו כן, מומלץ לפנות אל רופא המשפחה ולבקש ממנו להמליץ לכם על מומחה לציפוי שיניים.

אופציה נוספת תהיה לבצע חיפוש באתרי האינטרנט- תוכלו להקליד את המשפטים: " ציפוי שיניים המלצות", "רופא שיניים מומלץ" או "מרפאת שיניים מומלצת לטיפולי שיניים מורכבים" (במידה והמקרה שלכם חמור) בשורת החיפוש ותמצאו מגוון אתרים של רופאי שיניים.

בעת בחינת האתרים חשוב לבדוק האם הרופא המטפל מתמחה בתחום ציפוי שיניים, האם הוא סיים את לימודי הרפואה, ביצע את ההכשרות הדרושות, מחזיק ברישיון בתוקף, מחזיק בתעודה שמעידה על כך שהוא מתמחה בביצוע טיפולי ציפוי שיניים וחבר בארגונים של רופאי שיניים- רופא שחבר באיגודים יהיה מעודכן בנוגע לכל החידושים בתחום. כמו כן, חשוב לבחור ברופא וותיק שמסוגל לטפל בבעיה שלכם ולוודא שהרופא צבר ניסיון בתחום הדרוש וטיפל באנשים רבים שסבלו מבעיות דומות לשלכם. במרבית המקרים תהיה מרפאה שמכילה כמה רופאים מומחים מרפאה איכותית.

מעבר לזאת, יש לבדוק מהן האפשרויות הקיימות לביצוע הטיפול, לקבל את כל המידע בנוגע ליתרונות ולחסרונות של כל שיטה, להבין מהם הסיכונים האפשריים, לבצע תיאום ציפיות ולבדוק עם אילו כלים ומכשירים עובד הרופא והאם הוא שומר עליהם סטריליים ונקיים.

נוסף על כך, יש לבדוק האם הרופא מספק שירותי חירום- בצורה זו יהיה לכם אל מי לפנות במידת הצורך. מעבר לזאת, יש לבקש מהרופא להציג בפניכם תמונות לפני ואחרי ציפוי שיניים ולהתרשם מאיכות הטיפולים- האם התוצאה היא חיוך מושלם? האם הלבנת שיניים התבצעה בצורה איכותית? וכו'.

לסיום, יש לבדוק האם הרופא מספק אחריות- במידה והרופא לא נותן אחריות מומלץ לפנות אל רופא אחר אשר מעניק אחריות ויש לבדוק מהן אפשרויות התשלום.

במידה ואתם מחזיקים בביטוח שיניים תוכלו להפחית את התשלום.

מומלץ לבדוק מהם מחירי השוק ולהשוות ביניהם ובין המחיר שגובה רופא השיניים שבדקתם.

תוכלו לקבל מידע אודות מחירי השוק על ידי הקלדת המשפטים: "ציפוי שיניים השוואת מחירים", "מחירון ציפוי שיניים"," כמה עולה ציפוי שיניים" או "עלות ציפוי שיניים" בשורת החיפוש ותמצאו את המידע הדרוש.

לא מומלץ לבצע את הטיפול אצל רופאי שיניים שגובים מחיר נמוך באופן קיצוני מהמחיר הממוצע משום שהם עלולים להיות חסרי ניסיון, לא לעבור את ההסמכות הדרושות וכו'.

נוסף על כך, תוכלו לגלוש בפורומים אשר עוסקים בציפוי שיניים.

גולשי הפורומים יוכלו להמליץ לכם על רופאי שיניים מקצועיים שגובים מחירים הוגנים ועובדים בעיר שלכם. כמו כן, יוכלו הגולשים להזהיר אתכם מפני רופאים שאינם מקצועיים ולחסוך לכם עוגמת נפש, בזבוז כסף ובזבוז זמן ויוכלו לענות לכם על מגוון שאלות- כמו למשל: "מה עושים כדי לטפל ברווחים בשיניים?", "האם לעשות ציפוי שיניים כואב?", "מתי חייבים לבצע טיפול שורש?", "מה לעשות עם שיניים קטנות מהרגיל?" ועוד.

מקבלים החלטה ומתחילים בטיפול ציפוי לשיניים

 

לאחר שתערכו את הבדיקות הדרושות- תקבלו המלצות מקרובי המשפחה, החברים, המכרים, הקולגות, גולשי הפרומים, חברי הפייסבוק, רופא המשפחה שלכם וכו', לאחר שתבחנו רופאי שיניים שונים ותבדקו האם הם עומדים בקריטריונים הדרושים ולאחר שתערכו השוואת מחירים לציפויי שיניים תוכלו לקבל החלטה ולהתחיל בטיפול.

מקווים שעם סיומו יהיה לכם חיוך של מיליון דולר.

כמה עולה ציפוי שיניים?

 

ציפוי שיניים באמצעות למינייט (מחיר לשן 1)
3,000-3,500 ש"ח

ציפוי שיניים קומפוזיט
500-550 ש"ח

ט.ל.ח

 

פניות אחרונות
ציפוי שיניים
רציתי לדעת מחרים לציפוי שנים
ירושלים והסביבה
13/06/2022 16:19:47
ציפוי שיניים
4 שיני חרסינה מלפנים
תל אביב
02/05/2022 09:06:25
ציפוי שיניים
אפשר עיר אחרת העיקר שיעשו עבודה יפה
אשדוד
04/04/2022 12:25:09
ציפוי שיניים
תל אביב יפו
אזור המרכז
04/03/2022 07:26:05
ציפוי שיניים
2 ציפויי שיניי נפלו לי, השיניים שלי כבר מושחזות.
ציפוי זרקוניום
אשקלון
31/01/2022 14:55:48
ציפוי שיניים
כמה עולה ציפוי 4 שיניים?
נתיבות
28/01/2022 21:38:05