טיפולי שיניים - מתייעצים, משווים וחוסכים!

מרפאות שיניים מומלצות

 

 

כל מה שצריך לדעת על בחירת מרפאת שיניים מתאימה


טיפולי שיניים כמה זה יעלה לי? איך לבחור את מרפאת השיניים הכי מתאימה לי?

ועוד תשובות לשאלות רבות שאנשים שואלים לפני שהם מחליטים איפה לעשות טיפולי שיניים.

ייעוץ טלפוני והצעת מחיר ללא התחייבות!

 

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר מרפאת שיניים טובה, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם מרפאות שיניים איכותיות ומקצועיות שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות ממטופלים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 מרפאות שיניים יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

מרפאות שיניים – הביקור במרתף העינויים


יש הטוענים כי בני האדם מעבירים גנטית הזהרות מפני סכנות לדורות הבאים, גם הזהרות שאיננו מודעים להם. אם אכן כך הדבר לא מפתיע איך משרדו של רופא השיניים גורם לרובנו להצטמרר- שכן בעברן היו לא פחות מטיפולי עינוי נוראיים, הגם אם לשם בריאות. כיום מרפאות שיניים נעימות ונקיות בהופעתן, בכניסה כמעט תמיד תמצאו מזכירה חייכנית והרופא המטפל הוא אדיב, מנומס ויעשה הכל למזער את הכאב שלכם. אלה לא מרפאות שיניים של פעם, אבל צמד המילים: מרפאות שיניים עדיין מעורר צמרמורת בגב רבים מבני האדם בעולם כולו.

השינוי התמידי והתודעתי

 

עד לא מזמן כל כך, הרפואה בכלל ורפואת השיניים בכלל הגיעה בגישה הפשוטה שאם ברצונך להבריא עליך לסבול. ואולם, הבנה זו לא מעודד ביקורי מניעה סדירים אצל הרופאים, אלא להיפך- אנשים נכנעים ומגיעים רק כאשר הכאב כבר קשה מנשוא. למה? היא האדם הוא חיה פשוטה וככל חיה- יעשה הכל כדי להתחמק מכאב. היום העוסקים בשירותי רפואת שיניים מראים גישה הפוכה כמעט: טיפול יעיל, אמין ומקצועי כמו פעם, רק בדגש על נוחות המטופל. רופאי מרפאת שיניים ממוצעת יעשו מה שיותר כדי למנוע כאב מהאדם- כדי שימשיך לטפל בשיניים שלו בסדירות ולמנוע הזנחה ובעיות גדולות יותר בעתיד.


איפה השינוי?

את השינוי בגישה של המרפאות אפשר לראות בכל מרפאות שיניים פרטיות ברחבי הארץ- אבל גם במרפאות המסובסדות ע"י קופות חולים (מסוימות). כך למשל, בין אם תגיע אל מרפאות שיניים באשדוד, מרפאות שיניים בבאר שבע, מרפאות שיניים בירושלים, מרפאות שיניים בתל אביב, מרפאות שיניים בחולון או מרפאות שיניים בחיפה- תמצא לערך את אותה התמונה: משרד נעים ורגוע, חדר המתנה מרווח (בד"כ) עם אביזרי הרגעה שונים כגון טלוויזיה ועיתונים, פקידה חייכנית ורופא מיומן וסבלני שיקל על כאבך בכל דרך הנתונה לו.


השינוי הגדול

אי אפשר לדבר על רפואת שיניים ללא אזכור של מרפאות שיניים לילדים- לאחר שהובן כי שיתוף פעולה, בעיקר אצל ילדים, לא יגיע בכוח- הושקעו הרבה מאמצים ומחשבה בהפיכת חווית רופא השיניים לילדים למשהו חיובי, מחזק ומעורר רצון להגיע גם בהמשך.

רופאי שיניים – מתפקידי ההורים

 

כשחשבת להביא ילד לעולם, אין סיכוי בעולם שחשבת על כל אותם דברים קטנים עליהם תהיה אחראי. ובעצם, אתה אחראי על הכל, בעיקר בשנים הראשונות: על התזונה, על שעות השינה, הרגלי הלמידה והניקיון ועוד. אחד התפקידים המרכזיים שאתה ממלא בחיי הילד שלך הוא ההחלטות הרפואיות שתעשה עבורו- אלה לא תמיד יהיו קלות או ברורות, כמו שתבין כמעט עם היוולדו. לכן, חשוב שתבחר את הרופאים הטובים ביותר שבאפשרותך למצוא עבור הפעוט שלך, כאלה שתוכל לסמוך עליהם.


על רופאי הילדים

לילדים, ממש כמו למבוגרים, ישנם רופאים רבים. את רופא המשפחה מחליף רופא הילדים- אבל חוץ ממנו כמעט כל הרופאים שלנו משותפים: רופא א.א.ג, כירורג (לא עלינו) וגם רופא השיניים. שלא כמו רופאים אחרים, רופא שיניים הוא רופא שיש לבקר באופן סדיר, "כדי להתרגל"- יש הממליצים אפילו מגיל שנתיים הצעיר, כל חצי שנה. הרי לא תרצו שילדכם יפגוש רופא שיניים חירום ברגע של כאב גדול, בפעם הראשונה.


על כסף והחלטות

ככל רפואה פרטית, ורפואת השיניים בישראל היא עדיין ברובה פרטית, ביקור אצל רופאי שיניים אינו זול. עם זאת, בשנים האחרונות לביקורי רופאי שיניים מחירים מסובסדים בחלק מהקופות, כחלק מהסכמי הביטוחים המשלימים. בקופות מסוימות, הטיפולים לילדים מתחת לגיל מסוים (בין 12-18) הוא בחינם לחלוטין, לכן, הכסף לא אמור להיות מרכזי בעת בחירת רופאי שיניים לילדים שלכם.

אז איך בוחרים רופא שיניים?

 

קודם כל, אין שום סיבה לחכות שיהיו לכם ילדים כדי ליהנות משירותי רופאי שיניים אדיבים ונעימי הליכות, אך דעו גם שלא כל רופא שיניים יכול לטפל בילדים. רופאי שיניים המטפלים בילדים נעורים לא רק בהרכבי החומרים המותרים לקטנים שלנו, בבעיות השונות שמופיעות אצל ילדים וכולי, אלא גם ואולי בעיקר, בעלי גישה חיובית ונעימה כך שהילד חווה את הביקור אצל רופא השיניים כדבר חיובי. רופאי שיניים מומלצים לילדים אפשר למצוא דרך חברות שגרות בשכונה ובאותה קופה, דרך אתרי המלצות שונות או אפילו דרך המלצה של רופא הילדים שלכם. מבחינת מיקום- לא צריכה להיות בעיה למצוא רופאי שיניים בתל אביב, רופאי שיניים בחיפה, רופאי שיניים בירושלים, או ברב הערים הקטנות- המתמחים בעבודה עם ילדים.


טיפולי שיניים מבלי ש"יטפלו" בך

משום מה, רפואת השיניים בישראל מתנהלת כמו הרפואה הפלסטית ולא רפואה מצילת חיים. אולי קורה כך בגלל העובדה שמדובר בשירות שהוא מחוץ לקופות החולים (גם אם חלקן מסבסדות טיפולים כאלה ואחרים) ואולי מסיבות אחרות, אבל העובדה נותרת בעינה. כמו במוסך: אתה יודע איך תכנס לרופא השיניים, אין לך סיכוי לדעת איך תצא ממנו וכמה כסף הדבר יעלה לך.


מהטלוויזיה

בימים האחרונים הטלוויזיה שלנו מפרסמת בלי סוף את השרלטנות של רופאי שיניים מסוימים בתוכנית יצאת צדיק עם חיים הכט, אבל עוד לפני שהכט החליט לבדוק את הנישה הזו- תחקירנים ועיתונאים מתוכניות טלוויזיה אחרות גילו כי ישנם רופאים, ולא מעטים לצערנו, שטוענים כי הנך צריך טיפולי שיניים מיותרים, יקרים ולעיתים אף מסוכנים רק כדי לנפח את חשבון הבנק שלהם. התופעה מקוממת, אין ספק. אחרי הכל מדובר בבריאות לכל דבר. אז איך בכל זאת נמצא דרך לטפל בשיניים שלנו מבלי לפול על שרלטנים?


תעודה ולא רק על הקיר

דבר ראשון, אל תחכו לכאב שיניים כדי לחפש רופא. אז, בלחץ של זמן, תתנו הכל למי שרק יבטיח לכם הקלה בכאב. בעת חיפוש רופא שיניים הכנסו לאתר איגוד רופאי השיניים הרשמי וחפשו את שם הרופא שאתם מעוניינים בו, כך אתם יודעים שיש בידיו תעודה של נותן טיפולי שיניים מקצועי וזה כבר לא רק נייר שתלוי על הקיר אלא פיקוח של ממש. אחרי שבדקתם כי הרופא בעל כל האישורים הדרושים- כדאי לפנות להמלצות חברים או פורומים. כי רופא טוב הוא לא רק "לא שרלטן" אלא עוד כמה דברים.


השוואת מחירים

אבסורד ככל שיהיה, שהרי מדובר על טיפולי שיניים- צורך בריאותי, אבל גם פה, כמו בשוק- עליכם לדעת את המחירים הנהוגים אצל רופאי שיניים ובמידת הצורך להתמקח על המחיר שמציע לכם הרופא היקר. תתפלאו לדעת כי לעיתים קרובות רופא השיניים יתחשב בבקשתכם להוריד מהמחיר בעיקר אם אתם סטודנטים, במצב כלכלי מאתגר או פשוט לקוחות חדשים. אל תתפתו למחירים נמוכים מדי מהנהוג בשוק- זה מעלה סימן שאלה. בנוגע לבריאות: איפה שיש ספק, אין ספק.

השתלות שיניים וצרות אחרות

 

מי שלא עבר השתלות שיניים, לא מתאר לעצמו במה הדבר כרוך. אחרי עקירה כירורגית, החלמה לא פשוטה של שבועיים, בהם אתה ניזון לרב מאוכל נוזלי וסובל מכאבים חזקים, אתה חוזר לרופא. הוא בודק ומחליט שאפשר להתקדם. בד"כ יהיה זה מומחה השתלות שיקדח חור בלסת שלך (כן, כן. ממש עם מקדחה) ויחדיר בפנים מין בית בורג וישלח אותך שוב הביתה, להחלים עוד קצת. בסיבוב השלישי מכניסים את הבורג עצמו, עליו מולבשת שן תותבת ואם כל זה לא מספיק, אז עוד צריך עליו כתר. עכשיו- יש לך שוב את כל השיניים.


פשוט לעקור

אז למה לסבול את כל התהליך הזה? בשביל האסתטיקה בלבד? למה אי אפשר פשוט לעקור שן ולהמשיך הלאה? ובכן, חשוב קודם כל שלא נזלזל באסתטיקה. שן חסרה באמצע הלסת אינה מראה מלבב. בנוסף, אם תעקור כל פעם שן שסרחה, הרי שסופנו להישאר בלי שיניים ובלי היכולת לאכול. אבל זו לא באמת הסיבה לעבור השתלות שיניים. הרופאים הטובים יגידו לך כי אם לא יחליפו שן שנעקרה באמצע הלסת, השיניים יתחילו לזוז עם הזמן, עד שיגיעו למצב של עקימות קיצון ובעצם יתמוטטו כולם.


החלפת הלסת

גם אם הזנחת והחלטת, מסיבות השמורות אתך, לא לעבור השתלות שיניים בזמן וכעת השיניים שלך מאבדות מחוזקן ונושרות בזו אחר זו- ברב המקרים עדיין אפשר לבצע השתלת לסת מלאה. מדובר על תהליך לא פשוט בו מיוצרים שני סטים של שיניים: עליונים ותחתונים ובעזרת קיבוע של ברגים מחוברים ללסת שלך או מולבשים על הלסת שלך לעת צורך ומוסרים בלילה (כמו שהיה נהוג אצל הסבים שלנו, לסתות שנשמרו בלילות לרב בכוס והופיעו הופעות אורח בסיוטים וסרטי הוליווד רבים). מובן, שכדאי לעבור השתלה של שן או שתיים ולא הלסת כולה ולו רק כדי לחסוך את הכאב.


מומחים ושוב מומחים

אם רופא השיניים שלך טוב, אפילו הוא בעצמו לא יעז לעשות לך הליכים של השתלה- במקום הוא יפנה אותך למומחה לדבר, שיכול לעיתים לגבות אפילו יותר מהרופא. אבל בגלל שמדובר בסוג של התערבות כירורגית- שווה להשקיע.


כמה עולה השתלת שיניים?

טווחי מחירים:

סוג השתלת שיניים וטווחי מחירים

השתלת עצם – 2,500-2,700 ש"ח

השתלת שתל מסוג דנטטוס – 2,400-2,500 ש"ח

טיפולי שיקום הפה

 

בעולם הכאב קיים פרדוקס חזק הנקרא: אנשים בעלי רגישות גבוהה. אנשים כאלה, הנמנעים מכל סוג של חווית כאב, נוטים להתחמק בכל הזדמנות מבדיקות שגרתיות פולשניות או כואבות אחרות, בין השאר גם מביקור אצל רופא השיניים. רבות נכתב על האפקט הפסיכולוגי של הכסא האינקוויזיציוני הזה שעליו אנו יושבים, על חוסר האונים שבישיבה בפה פתוח, לעיתים חצי מורדם, בעת שאדם אחר קודח לך בתוך הפה ואתה עושה כמיטב יכולתך שלא לטבוע או להיחנק. אך מה בין הפסיכולוגיה לכאב?


פרימיטיבי והישרדותי

כאשר אדם מצפה לכאב, הדבר יכאיב לו יותר. זהו חלק ממנגנון רגשי הנועד להבטיח את הישרדותנו, כך אנו יכולים להימנע מהכאב עוד בסימנים הראשונים ביותר שלו, כדי שלא יהיה מאוחר מכדי להגיב. לכן, לעיתים הפוביה המתפתחת אצל רב האנשים בכניסה למרפאת השיניים רק מגבירה את הכאב בחוויה כואבת ממילא. כל אלה יכולים לגרום לאנשים להימנע מביקור רופא במשך שנים ולעיתים, אפילו בעת תחילת הכאב, להזניח ולא להגיע לרופא. עד שהכאב הופך בלתי נסבל.


עששת וחברותיה

עששת, מחלה נפוצה וקלה יחסית אם מטופלת במהירות, הנה דוגמה למשהו שהזנחה יכולה לגרום להחמרה קשה שלו. הזנחה, אפילו קלה ביותר, של עששת יכולה לעלות לכם בכל השיניים וזה כבר לא בדיחה. שיקום הפה הינו חוויה נוראית למי שסובל מפוביה מרופאי השיניים. לעיתים קרובות למדי, במחלות פרוגרסיביות ופשוטות אפשר להימנע ממצבים הדורשים שיקום הפה פשוט ע"י ביקור סדיר אצל רופא השיניים והשיננית.


התותחים הכבדים

עם זאת, לעיתים אין מנוס וחייבים לפנות לאופציה של שיקום הפה שמבוצע באופן מקצועי. למשל אחרי מחלת חיידק אלים או תאונה קשה (דוגמת תאונת דרכים)- מיותר להזכיר שאדם לא יכול להתקיים בלי שיניים ולכן שיקום לא מקצועי יכול לא רק לפגוע באיכות חייו אלא ממש לקצר אותה. דלקות שיניים לא מטופלות שהוסתרו תחת טיפולי שורש שלא טופלו כראוי, יכולים להוות גורם לירידה ביעילות המערכת החיסונית ושלל סיבוכים בריאותיים אחרים. מחקרים רבים מראים כי לבריאות הפה יש השפעה ישירה על אורך ואיכות החיים של האדם. אז לא להזניח בבקשה.


כמה טיפולי שיקום הפה?

סוג הטיפול וטווחי מחירים

תוספת שן – 400-500 ש"ח

הוספת שן – תותבת 300-350 ש"ח

גשר בשיניים – 2,100-2,300 ש"ח

כתר זמני – 200-250 ש"ח

כתר חרסינה ממתכת בסיסי – 1,500-1,700 ש"ח

כתר חרסינה ממתכת אצילה – 2,200-2,400 ש"ח

כתר ויניר – 2,000-2,200 ש"ח

כתר ויניר – עשוי מזהב 2,200-2,400 ש"ח

כתרים על שתלים – 2,000-2,200 ש"ח

הכנההשחזת שן לכתר קבוע – 700-800 ש"ח

מבנה יצוק – 900-1,000 ש"ח

כתר מסוג זרקוניה – 3,500-4,000 ש"ח

כתר מסוג אינצרם – 2,000-2,200 ש"ח

כתר מסוג רנסנס – 2,000-2,200 ש"ח

כיפה ממתכת – 1,500-1,650 ש"ח

חיתוך כתרים או גשרים – 200-250 ש"ח לשן

מבנה לשתל בעל כיפה כדורית – 900-1,000 ש"ח

מבנה לשתל מסוג קולצר – 600-700 ש"ח

מבנה מסוג אמלגם – 500-600 ש"ח

פליפר – 1,000-1,100 ש"ח

מבנה מסוג פייברפוסט – 800-1,000 ש"ח

מצמד מדויק – 1,500-1,700 ש"ח

תותבת חלקית מסוג אקריל – 5,000-6,000 ש"ח

תותבת חלקית מסוג ויטיליום – 6,000-7,000 ש"ח

שיניים תותבות – 7,000-8,000 ש"ח

מבנה לשתל מוברג – 900-1,100 ש"ח

תיקוני תותבות – 600-700 ש"ח

יישור שיניים – החלטות של אם

 

בעיקר בכל הנוגע לרפואה – נכונה הטענה כי החלטות קשות היום עושות את החיים קלים יותר מחר. קחי לדוגמא יישור שיניים – יש הממליצים לעשותו כבר בגיל 7, כדי למקסם את תוצאות הריפוי והגעה לתיקון מושלם. עיוות בשיניים או עקימות יכולים לגרום לא רק לבעיות של אסתטיקה אלא להוות גורם מפריע בעת הגייה נכונה או לעיסה בריאה. חשוב להתייעץ עם אורטודנט מומחה לפני שמחליטים לוותר על יישור שיניים בגיל צעיר, ההמלצה שלנו היא לקבוע פגישת ייעוץ עם אורטודנט ילדים, רופא שיניים שיש לו אורנצטציה גבוהה וניסיון בטיפולי שיניים לילדים, מילוי קצר של טופס צור הקשר באתר יפנה אליכם אורטודנטים מקצועיים מעיר מגוריכם.


על יופי ובטחון

אבל בואי נחזור לאסתטיקה – כולנו יודעים כי ילדים הם עם אכזר שלא יפספס הזדמנות להוריד מבטחונו העצמי של ילדך בגלל שיניו העקומות. עם זאת, חלק מהשיטות של יישור שיניים גם הן לא אסתטיות במיוחד ונראות למרחוק. אך אל דאגה- יישור שיניים לילדים התקדם מאד בשנים האחרונות וקיימות כיום שיטות בולטות הרבה פחות מאותם גשרים ענקיים בשיניים, חלקם אפילו היו בעלי מבנה חיצוני לגמרי מחלל הפה, שהיו נהוגים פעם. במקרה ומדובר על עקימות קלה, ילדך יוכל לעבור יישור שיניים מבלי שאף אחד ידע מזה, בזכות שיטות חדישות שיש בשוק והן בלתי נראות לחלוטין או כמעט לחלוטין.


פחד אלוהים

ילדים גם נוטים לפחד מרופאי שיניים לא מעט ועלולים לסרב לשתף פעולה רק בגלל הפחד שמעורר בהם רעש המקדחה. גם לכך הרפואה האורתודנטית המודרנית כבר מצאה פתרון- יישור שיניים בלייזר הוא שקט וחסר הזמזום הנוראי האופייני למשרדי רופאי שיניים. אפשר גם לגשת אל יישור שיניים מהיר- שאינו לוקח חודשים של טיפול כמו הטיפולים הרגילים.


לא רק קטנים

נכון, אמא יקרה, אפשר לעשות גם יישור שיניים למבוגרים, אבל זה כבר לא אותו הדבר והתוצאות לעולם לא יהיו מושלמות. בנוגע אל יישור שיניים מחר זה מאוחר מדי – אז תרימו טלפון עוד היום. אין זה אומר שקל יהיה לך לשכנע את ילדך להסתובב עם גשר ענק ובולט בשיניים – אבל אם תתני לו אפשרויות בולטות פחות כגון יישור שיניים ללא גשר בשיניים, יישור שיניים שקוף או יישור שיניים בלתי נראה אחר- יש סיכוי סביר מאד שדווקא ישתף איתך פעולה. עד כמה שילדך ירצה להמנע מהכאב וחוסר הנוחות המידיים- גם הוא יבין את היתרונות ארוכי הטווח שבשיניים ישרות- ולו רק מהבחינה האסתטית.


כמה עולה יישור שיניים?

סוג יישור שיניים וטווחי מחירים

סדרת טיפולי יישור שיניים (כל הפה) – 9,000-10,000 ש"ח

יישור שיניים בביצוע של אורטודנט – 12,000-13,000ש"ח

טיפים עבור ציפוי שיניים – בא לי לבן

 

מעט מאד אנשים בעלי שיניים לבנות וישרות מבינים כמה מאמץ נפשי, כמה הערכה עצמית פגומה וחוסר שביעות רצון כללי מהמראה שלך- מביא איתו סט של שיניים פגומות בצורתן, סידורן וצבען. היום אין שום סיבה לחיות עם שיניים שלא הולמות את הרוח הכללית של האסתטיקה שלכם. שיטות שונות של יישור, הלבנה, ציפוי שיניים ותיקונים מאפשרים לכל אחד להסתובב עם סט חיילים מסודרים בלבן בפה, ממש כמו אלה של כוכבי הוליווד הגדולים.


כמו בהוליווד

ואם בכוכבי קולנוע עסקינן, בואו ונדבר על טיפול נפוץ במיוחד אצל הכוכבים הגדולים: ציפוי שיניים. למרות שלמא מדובר על טיפול קסם, מדובר על טיפול קרוב לכך בהחלט. ציפוי שיניים מאפשר לשנות לגמרי את כל מה שיש בתוך הפה שלך: להסתיר מרווחים, להשלים שיניים שבורות, להבין לאיזה גוון שרק תחפצו ואפילו לשנות לגמרי את צורת השן ההתחלתית שלכם. לכן, אם הטבע לא חנן אתכם במערכת שיניים יפיפיות, אין ספק שיש לכן את האפשרות לתקן אותן.


לא רק יופי

נכון מדובר על החיוך שלנו, אבל רפואת שיניים היא אף פעם לא רפואה אסטטית גרידא. גם לעשיית ציפוי שיניים שבורות יש השלכות בריאותיות על הפה והגוף הכללי שלנו- השן מוגנת יותר, שלמה יותר, מאפשרת לעיסה ודיבור טוב ונכון יותר וכמובן- מונעת גם כאבי ראש בגלל חיכוך שיניים לא נכון. ציפוי שיניים הינה רק טכניקה אחת להשגת הדברים הללו כמובן, אך גם לטכניקה זו יש סוגים שונים של אפשרויות.


על סוגי ציפוי

מתקיימים סוגים שונים של ציפויים לשיניים. ציפוי שיניים קומפוזיט הינו הציפוי הזול והזמין ביותר, מדובר על טיפול של פעם אחת- ולכן הוא גם המהיר ביותר. בין ציפוי חרסינה לשיניים אפשר למצוא כמה סוגים, בניהם: ציפוי שיניים למינייט- היקר מאד, אך יפיפה בתוצאותיו וגם ציפוי שיניים לומינירס- שאולם לא מתאים לכל אחד ובעל חסרונות לא מעטים, אך הרבה פחות שביר מציפוי למינייט. כפי שנאמר לעיל, לכל סוג של ציפוי שיניים מחיר שונה וממחיר של כ- 300 ₪ עבור ציפוי קומפוזיט לשן בודדת, אפשר להגיע גם למחיר של כ-3000 ₪ ומעלה לשן אחת בעלת ציפוי למינייט.


כמה עולה ציפוי שיניים?

סוג ציפוי שיניים וטווחי מחירים

ציפוי שיניים באמצעות למינייט (מחיר לשן 1) – 3,000-3,500 ש"ח

ציפוי שיניים קומפוזיט – 500-550 ש"ח

כתרים לשיניים – הפה המושלם

 

החיוך שלך הוא כרטיס הביקור הטוב ביותר שלך, כזה שגם נשאר לאורך זמן. אבל לא תמיד הכל מושלם. ייתכן ולא נולדת עם מערכת שיניים לבנה, מסודרת ומושלמת ותצטרך טיפולים דנטאליים כאלה ואחרים, ויש שזמן, הזנחה של היגיינה או טראומה פיזית גרמו לך לבעיה קשה. עכשיו הגיע הזמן לטיפול מעמיק: שורש או עקירה. בכל מקרה, תצטרך לתת את הדעת על כתרים לשיניים לפני שהכול יגמר.


על הקיים

כתרים לשיניים אפשר למצוא בשני מקומות בתוך הפה שלך: על שתלים שהוכנסו במקום שיניים שאי אפשר היה להציל ונעקרו, או על שיניים סדוקות, שביריות, כמו למשל אחרי טיפול שורש מעמיק מאד. כתרים לשיניים הוא אותו מכסה המקנה לשן שלך תיקונים בצורה, גודל, חוזק ואולי בעיקר- מראה. כתרים לשיניים נבדלים בניהם בעיקר בסוג החומר ממנו הם עשויים, כשלכל חומר יש את היתרונות והחסרונות שלו.


לכל אחד, אחד

הסיבה העיקרית לקיום מגוון רחב של סוגי כתרים לשיניים היא המגוון הרחב של האנשים, של יכולותיהם והעדפותיהם. כך למשל, כתר מתכת בסיסי שהיה נפוץ במדינות שונות גם בתור כתר קבוע המתאים לשיניים קדמיות (היום משמש בעיקר לשיניים אחוריות, בגלל צבעו הלא טבעי בפה) עשוי ממתכות טובות כגון זהב, פלודיום, ניקל וכרומיום. מדובר על כתר חזק מאד, בעל עמידות גבוהה לשחיקה, שכמעט ואינם נשברים או נסדקים. ואולם כתר כזה לא מתאים לסובלים מאלרגיה למתכות.


עוד אופציות

עבור הסובלים מאלרגיה למתכות ישנה אופציה של כתרים חרסיניים, דוגמת כתר זירקוניה, כתר חרסינה מלא או כתר פורצלן. כתרים לשיניים משרף הם הזולים ביותר ונוטים לסדקים יותר מאשר אלה מחרסינה או מתכת. באם הצטרכת לבחור שתל ויש לך שלל שאלות כמו:מהם השלבים בהכנת מבנה הכתר? כיצד לנהוג בזמן שמותקן כתר זמני? כמה זמן כתרים לשיניים "מחזיקים מעמד"? האם כתרים לשיניים דורשים טיפול מיוחד? ועוד- כדאי שתשאל את רופא השיניים שלך. הוא ידע לתת לך את כל המידע העדכני ביותר. בעת בחינת כתרים לשיניים מחירים שונים, בהתאם לכל סוג כמובן. רק קחו בחשבון שללכת על הזול ביותר לעיתים יעלה לכם ביוקר אם כתר נופל או שצריך להתמודד עם כתר סדוק.


כמה עולה כתרים לשיניים?

סוג כתר לשיניים וטווחי מחירים

כתר זמני – 200-250 ש"ח

כתר חרסינה ממתכת בסיסי – 1,500-1,700 ש"ח

כתר חרסינה ממתכת אצילה – 2,200-2,400 ש"ח

כתר ויניר – 2,000-2,200 ש"ח

כתר ויניר עשוי מזהב – 2,200-2,400 ש"ח

כתרים על שתלים – 2,000-2,200 ש"ח

הכנה השחזת שן לכתר קבוע – 700-800 ש"ח

כתר מסוג זרקוניה – 3,500-4,000 ש"ח

כתר מסוג אינצרם – 2,000-2,200 ש"ח

כתר מסוג רנסנס – 2,000-2,200 ש"ח

כיפה ממתכת – 1,500-1,650 ש"ח

חיתוך כתרים או גשרים – 200-250 ש"ח לשן

טיפים עבור בניית שיניים תותבות – להישאר צעיר

 

בעבר הרחוק, גם בן 20 שאיבד את כל שיניו היה נחשב למת מהלך. לשיניים ערך רב מאד באסתטיקה, בהערכה העצמית ובפרזנטציה העצמית שלנו- אבל הם שם קודם כל מסיבות בריאותיות. מבנה הפה והלסת נשמר בזכותם ואפילו היכולת הבסיסית של ההזנה נעשית מאתגרת או בלתי אפשרית כאשר חלק מהשיניים חסרות או לא תקינות.


טוטאלוס

כאשר חסרים חלקים גדולים ממערכת השיניים- או שהשיניים כולם נופלים מסיבות כאלה ואחרות- הברירות מועטות מאד. אחת הברירות הטובות יותר הן בניית מערכת שיניים תותבות אישית. כל אדם שונה זה מזה במערכת הלסת שלו ולכן, כל מערכת שיניים תותבות נבנית באופן אישי- עבור אדם ספציפי. בגלל שמדובר על תהליך מורכב ומוצר שאמור לשרת אתכם לעשרות שנים, נוהגים במשנה זהירות ועושים טביעת לסת, בנייה ראשונית, מדידה, תיקון שיניים תותבות ושוב מדידה- הכל עד להתאמה מושלמת. בינתיים שמערכת שיניים תותבות קבועות בבנייה, אתם מקבלים שיניים תותבות זמניות להמשך רגיל עד כמה שאפשר של חיי היום יום.


מהתחלה

אבל נראה כי קפצנו אל הסוף. קודם כל, צריך לשאול את השאלה הבסיסית: שיניים תותבות – למי זה מתאים? מערכת של שיניים תותבות הינה פתרון מעולה לאנשים שחסרים בהם חלקים גדולים ממערכת השיניים העליונה או התחתונה, או כאלה שכל מערכת השיניים איננה. גם אנשים שאין אפשרות לעשות להם טיפולים אחרים בגלל סיבות בריאותיות (למשל מחלה או עצם לא עבה מספיק עבור שתלים ועוד) יכולים להיעזר בפתרון רפואי זה.


עוד על המערכת

למערכות שיניים תותבות – סוגים שונים, אך חלוקת הסוגים נחלקת בגסות לשניים: שיניים תותבות שלמות- המחליפים את כל שיני הפה או שיניים תותבות חלקיות- המחליפים רק חלקים מהמערכת השיניים. למערכות שיניים תותבות מחירים שונים בהתאם לחומרים מהם הם עשויים, לסוגן (חלקיות או שלמות), למרפאה בה מבצעים את הטיפול ועוד. ישנן מערכות שיניים שהן ניידות ואפשר לשים אותן בפה בעת הצורך או להוציא אותן כאשר אין בהן וישנן מערכות קבועות- כאלה שיושבות על שתלים ואינן ניתנות להסרה ידנית אלא בעזרת רופא. בשני המקרים- אין ספק כי מדובר על פתרון אסטטי ובריאותי מעולה לאלה שלא יכולים אחרת.


כמה עולה שיניים תותבות?

סוגי שיניים תותבות וטווחי מחירים

הוספת שן תותבת – 300-350 ש"ח

תותבת חלקית מסוג אקריל – 5,000-6,000 ש"ח

שיניים תותבות – 7,000-8,000 ש"ח

תיקוני תותבות – 600-700 ש"ח

טיפים עבור אסתטיקה שיניים – לחייך בפה מלא

 

"תראה," אומרת לך מרכזת משאבי האנוש החיננית "הכישורים שלך מעולים ואתה גם נשמע אדם שמתאים לתפקיד בול. אבל יש לי בעיה אחת- למה אתה לא מחייך? זה אחד הדברים הבסיסיים האלה שעוזרים מאד במגע עם לקוחות, במכירות ואפילו שיפור יחסי צוות." היא ממתינה לתשובה. אתה מתמהמה. מה תגיד לה? שהחיוך שלך בד"כ גורם לאנשים לברוח?


על יופי ועבודה

את הקשר בין טיפוח עצמי ומציאת עבודה מצאו כבר מזמן. לא, לא צריך לעבור ניתוח פלסטי כדי להיראות מדהים בעת הגעה לראיון- אבל עובד שמגיע מטופח, דהיינו נקי, ריחני, עם סידור שיער ובגדים הולמים, עושה רושם של אדם שדואג לעצמו, מכבד את עצמו ומשקיע בעצמו. רק אדם כזה יכול להשקיע גם בעבודתו לטווח הארוך. אסתטיקה שיניים בשונה מאסתטיקה אחרת עליה ניתן להבליג (כגון אסתטיקת פנים- למשל כתמי שמש או עיגולים שחורים מתחת לעיניים) מחייבת אותך לקחת את העניינים לידיים והיום. מה גם, שאין מה שיכול לטשטש אסתטיקה שיניים קלוקלת- שלא כמו האיפור למשל המסתיר את פגמי הפנים.


למה זה?

אסתטיקה שיניים חשובה כל כך גם בגלל שהיא מרמזת על בריאות הפה ומכאן בריאות העובד בכלל, וכמובן לאי עשיית טיפולי שיניים אסתטיים מחיר כבד מבחינת דחית הסביבה. דחייה אוטומטית שלרב אין אפילו שליטה עליה. תתפלאו לדעת, אבל להגיע אל ראיון עם טיפולי שיניים אסתטיים נראים כגון יישור שיניים בעזרת גשרים אסתטיים נורא הרבה פחות. כך המנהל ידע לפחות שאתם מטפלים ובדרך הנכונה.


אף אחד לא צריך לדעת

רפואת שיניים אסתטית היום הולכת צעד אחד נוסף עבורך ועבור אסתטיקה דנטאלית בשבילך. אין סיבה שאף אחד יראה את הטיפולים שעשית- כתרים אסתטיים בצבע השיניים הטבעיות שלך, הלבנת שיניים בשלל שיטות או ציפוי שיניים במקרה וההלבנה בלתי אפשרית- הכל כדי שהשיניים שלך יראו טבעיות כמה שיותר. אפילו הסתימה הנפוצה היום הינה סתימה לבנה ולא סתימות הזהב או המתכת של פעם. ככלל, טיפולי שיניים לא מזניחים- כדי לא להגיע למצב של החלפת כל השיניים או חלקם הגדול והתקנת שיניים תותבות בפה שלך, כי שיניים הרי צריך בכל מקרה.


כמה עולה טיפולי אסתטיקה עבור השיניים?

הלבנת שיניים באמצעות קרן אור כחולה – 1,200-1,300 ש"ח

הלבנת שיניים באמצעות לייזר – 1,600-1,700 ש"ח

הלבנת שיניים בשיטת ZOOM (זום) – 1,000-1,200 ש"ח

טיפים עבור טיפולי שיניים לילדים – מה לי ולשיניים

 

עד לא מזמן הייתה נהוגה שיטה לפיה לילדים אין מה לחפש אצל רופא השיניים. אז, מחד, נהגו ההורים לתת לילדיהם יותר אוכל של בית ופחות מתוק ומתועש ומאידך- לחשוב שהשיניים הראשונות של הילד, אלה הקרויות שיני חלב, ממילא יפלו ויתחלפו אז אין טעם להשקיע בהם. היום הדברים שונים. קודם כל, הילדים צורכים, כבר מגילאים צעירים מאד כמות גדולה של סוכרים, מאכלים ומשקאות מתועשים ועוד. לכן, לא נדיר לראות ריקבון של שיניים אפילו בפעוטים בני שנתיים- כאלה שנוטים לפתוח את הבוקר שלהם עם בקבוק שוקו, או ללכת לישון עם בקבוק תרכובת מזון לתינוקות בפיהם ולא מסכימים לשתף פעולה בצחצוח שיניים.


למה כן

ישנן סיבות רבות למה לקחת כן להקפיד על טיפולי שיניים לילדים. קודם כל, ליצור הרגל. ילד שמבקר אצל רופא שיניים אחת לחצי שנה, במסגרת טיפולי שיניים לילדים למניעה- מורגל בעובדה שאחת לחצי שנה הוא יושב בכסא המוזר, פותח את הפה והרופא בודק אותו. בדיוק כמו צחצוח שיניים או מקלחת יומית, מדובר על הרגל שיש להשריש אותו בצעירות ופירותיו ינבאו מאוחר יותר. אבל ישנה עוד סיבה טובה לעשות טיפולי שיניים לילדים- הכאבים כמובן. מרגע הופעת השיניים אצל הילדים, הם פגיעים בדיוק כמו המבוגרים לכל אותן רעות של הפה: עששת, פלאק ועוד. המשמעות של זה- היא כי ילדים שלא מצחצחים שיניים, בדומה למבוגרים שלא מצחצחים עלולים לפתח דלקות, חורים ושלל בעיות פה אחרות.


אז איך עושים

ברור הרי לכולם שאין סיכוי להחדיר מחט ענקית לפה של ילד בן 5 כדי לעשות לו הרדמה. השיטות שעובדות עם מבוגרים לא יעילות עם הקטנטנים. לכן, ישנן שיטות טיפול שונות בשיני הילדים. מרפאות שיניים לילדים פזורות בכל רחבי הארץ והן מתמחות בעשיית טיפולים כאלה ומעסיקות מומחה שהינו רופא שיניים לילדים. רופא זה ידע איזה חומרים מותרים לילדים, איך לטפל טוב יותר באורתודנטיקה הגמישה שלהם ובדרך כלל יהיה סוג של ליצן או לכל הפחות מבדר מעט. מרפאת שיניים לילדים עובדת בשיטות שונות ממרפאות מבוגרים הכוללים טיפולי שיניים לילדים בטשטוש, טיפולי שיניים לילדים בהרדמה מלאה וטיפולים שונים נוספים.


כמה עולה טיפולי שיניים לילדים?

סוג טיפולי שיניים לילדים וטווחי מחירים

פנקטומי, טיפולי שיניים לילדים – 1,500-1,600 ש"ח

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה לילדים – 2,000-2,300 ש"ח

טיפים עבור טיפולי שיננית – לפני מעשה

 

אין דבר חשוב יותר בבריאות בכלל ובבריאות הפה שלכם בפרט- מרפואה מונעת. קל הרבה יותר לשמור על דיאטה מאוזנת (או חצי מאוזנת לכל הפחות) כשאתה אדם בריא, מאשר לשמור על דיאטה קפדנית אחרי שכבר לקית בהתקף לב מעודף שומן או חלית בסוכרת מעודף אכילת מתוקים. וכמובן שקל הרבה יותר להשקיע את אותן 30 שניות, פעמיים ביום, (כי בואו נודה בזה- אף אחד לא באמת מצחצח 2 דקות שלמות) על צחצוח שיניים- מאשר לעבור טיפולי שורש, סתימות ועקירות.


לעמוד מול הפחד

אנשים רבים לא אוהבים לבקר אצל רופא השיניים, בשל כך ומסיבות נוספות הופרד מקצועה של שיננית העוסקת בעיקר בטיפולי מניעה, ממקצועו של רופא השיניים המטפל. למקרה שלא ידעתם- טיפול אצל שיננית הוא הרבה יותר מטיפול אסטטי. להתמדה בעשיית ניקוי אבנית בשיניים בצורה סדירה יש השפעה ישירה על מערכות הפה והלסת ועל בריאותם ובריאותכם הכללית בעקבות כך. שלא לדבר באמת על הצד האסטטי, שאין ספק כי יש לו כדי לפגוע או לעודד את ההערכה העצמית שלכם והיכולת שלכם לחייך בפה מלא.


איך בוחרים שיננית

ברב המקרים, הרופא המטפל שלכם, רופא השיניים, מעסיק שיננית, עובד עם אחת או יכול להמליץ לכם על רשימה של שינניות עליהן הוא ממליץ. ישנם רופאים שעדיין עושים את תפקידי השיננית בעצמם ואם אתם מרוצים מהרופא שלכם ואין לכם בעיה להגיע אליו פעם נוספת אחת לכמה זמן, אין שום סיבה לחפש שיננית חיצונית. לשירותי שיננית מחיר נע, ע"פ המיומנות והוותק שלה- כמובן- וגם ע"פ הנהוג במרפאה בה היא עובדת. אם למשל אתם עובדים עם רופא שמחיריו מהגבוהים בשוק, אל תתפלאו אם גם השיננית שעובדת איתו גובה מחירים גבוהים.


מה לעשות?

אז מה עושה השיננית? כאמור, היא מתחזקת את השיניים שלכם. בין אם תכנסו אל שיננית במרכז (לא רק שיננית תל אביב אלא כל המרכז) ובין אם אל אחת בפריפריה- תקבלו שירותים דומים אם לא זהים. זאת בגלל שהחוק ברור מאד לגבי הדברים שמותרים לשיננית לעשות, כגון ניקוי שיניים, הלבנת שיניים והסרת אבנית, לבין הדברים שאסור לה לעשות- כגון עקירות או טיפולי שורש.


כמה עולה שיננית?

סוג טיפול וטווח מחיר

שיננית – 100-250 ש"ח

הלבנת שיניים ואינטראקציות חברתיות

 

ערב רומנטי, נרות, שתי כוסות יין מלאות, אוכל מעורר תשוקה והאחד או האחת שיושבת מולך. זהו זה, כנראה שזה זה. למרות שזה דייט ראשון אתה כבר מאוהב, מהרגע שראית את הביישנות בעיניים שלה, שמעת את דברי החכמה. אתה מצליח להצחיק אותה- ובזה נגמרה כל הרומנטיקה. השיניים שלה.. תתפלאו לדעת כמה מאיתנו מרגישים כי המשיכה לבן או בת הזוג שלנו נפגעת עד אנושות כאשר מדובר על שיניים לא אסתטיות.


לבן זה טוב – צהוב זה רע

ההפרדה הגזענית היחידה הלגיטימית בעולם, הינה זו בצבעי השיניים. שנים של עישון, קפה, תה ואולי אפילו פיגמנט טבעי, גנטי שלך, לא עושים לך חסד. הצהוב הנוראי הזה, שלעיתים ממש נוטה לחום או אפור, יכול למנוע ממך לקבל עבודה (תאמין או לא), לצאת עם בת זוג נחשקת ואולי להפסיד חוזה עסקי לא קטן. טוענים כי הרושם הראשוני נקבע בשניות הראשונות לפגישה וכי חיוך משחרר אנדורפינים חיוביים בגוף האדם שמנגד, מה שיכול בהחלט להבטיח אינטראקציה חיובית. לא חבל לוותר על כל זה?


לא כמו פעם

הלבנת שיניים היא לא אותו סיפור כמו פעם. קודם כל, קיימים שלל סוגים של הלבנת שיניים- חלקם עובדים יותר, אחרים פחות. וכאלה שעובדים, לעיתים עובדים רק עבור אנשים מסוימים. בארסנל הדרכים להלבין השיניים תמצאו משחות שיניים ומסכות ביתיות, טיפולים במשחה אצל רופא השיניים (שגם מחזקת את השן ונמשכת כ-30 דקות) וגם טיפולים ארוכים ואיכותיים יותר. חייבים לציין כי משחות שיניים שעושות הלבנת שיניים גורמות לאנשים רבים לפצעים בפה בגלל החומציות הרבה שבהם, היא שמנקה את האבנית בעלת הפגמנט.


הזכות להבריק

מעטות הבנות שיתנו לך צ'אנס שני אם בדייט הראשון חשפת חיוך צהוב לחלוטין עם שיניים עקומות. לעיתים קרובות למדי כאשר מדובר על שיניים בעלות פגמנט כהה, מדובר על שיניים בעלות לא רק אסתטיקה לקויה ולכן גם בעל פוטנציאל לבעיות בריאות. אחרי ריח רע מהפה, חוסר לובן בשיניים הנו הגורם החשוב ביותר לדחייה אצל אנשים בכל הנוגע לאסתטיקת שיניים. כדאי להקפיד על הלבנות קבועות ולשמור את האופציות פתוחות.


כמה עולה הלבנת שיניים?

סוג הלבנת שיניים וטווחי מחירים

הלבנת שיניים באמצעות קרן אור כחולה – 1,200-1,300 ש"ח

הלבנת שיניים באמצעות לייזר – 1,600-1,700 ש"ח

הלבנת שיניים בשיטת ZOOM (זום) – 1,000-1,200 ש"ח

צילומי שיניים

 

בעת ההיריון את מרגישה מלאה- מלאה בעובר הדוחס את כל איברייך, מלאה בהורמונים שגורמים לך להיות רגשנית או עצבנית מבדרך כלל, מלאה עד אפס מקום במשקל עד שקשה לך לעמוד על הרגליים, מלאה התרגשות וחששות לקראת הבאות- וגם, ואולי בעיקר, מלאה בעצות, אזהרות ואיסורים רבים מאין ספור שחלקם הגדול אין בהם מאום פרט לצורך של אנשים להלחיץ אלה את אלה.


אלכוהול סיגריות וצילומי רנטגן

נכון, לא מומלץ לעשן. נכון גם שלא מומלץ לשתות לשוכרה. עד כאן המידה המבוסס. מפה הכל ספקולציות או אזהרות מתונות שמאבדות פרופורציה במפגש עם המציאות. כמה נשים את מכירה שהפסיקו לטגן כליל בגלל חוסר הרצון לעמוד ליד מחבטות עם ציפוי טפל, הפסיקו לאכול כבד כי מומלץ להפחית ולא נגעו בדגים כלל בגלל החשש מכספית? כמה מהן הפסיקו לצבוע את השיער או גרוע מכך- ללכת לרופא השיניים בגלל איזו אמונה תפלה שאוסרת את זה.


לשבור מיתוסים

אז הנה, בואו ונדבר לעניין. גם בהריון בריאות השיניים שלך חשובה ואפילו יותר מבדרך כלל. שום טיפול שייתן לך הרופא לא מסכן אותך או את העובר. שום טיפול, כולל צילומי שיניים. כל צילומי שיניים שרק תחשבי עליהם: צילום פנורמי לשיניים, צילום ct שיניים, צילום נשך או כל סוג של צילומי אורתודנטיה אחרים, המבוצעים ע"י מכון לצילומי שיניים מקצועי, אמין ובעל רישיונות- לא מסכן אף אחד משניכם. כדי שעשיית צילומי שיניים בהריון תזיק למי מכם- את תצטרכי לעשות אותם ללא הסינר המגן על הבטן שלך ובמשך כמה שעות רצופות, כי רק כך כמות הקרינה ממכונות הצילום יצטברו למספיק כדי להזיק לך.


אז למה הם יוצאים

שאלה שנשאלת לא אחת אצל אנשים שהולכים לעשות צילומי שיניים, היא: "אם רמת הקרינה של מכונות הצילום לא מזיקות, למה הטכניים יוצאים מהחדר בעת הצילום? למה שמים את הסינר המגן?" ובכן, התשובה היא פשוטה בשני המקרים. בין אם תעשו צילומי שיניים בתל אביב, צילומי שיניים בירושלים, צילומי שיניים בחיפה, צילומי שיניים בבאר שבע, צילומי שיניים בצפון, צילומי שיניים בדרום או בכל מקום אחר בארץ, תמצאו את אותם הנהלים שאמורים לשמור על הבטיחות המרבית שלכם ושל העובדים. אתם נמצאים שם 10 דקות פעם בחצי שנה, הם נמצאים שם 8 שעות ביום במשך שנים. חשבו לבד את כמות הקרינה.


כמה עולה צילומי שיניים?

סוג צילום שיניים וטווחי מחירים

צילומי שיניים – סטאטוס 170-190 ש"ח

צילום CT לסת מלאה – 550-650 ש"ח

צילום CT רבע לסת – 350-400 ש"ח

צילום פנורמי – 140-150 ש"ח

צילום נשך – 30-50 ש"ח

צילום צפלומטרי – 100-150 ש"ח

צילום M.R.I – תלוי בהפניית הרופא

עקירת שיניים – אבל הפה

 

מפתיע ככל שיהיה אבל אין דבר גרוע יותר מבחינה אורתודנטית, מאשר עקירה. המוות הסופי של השן והסאגה הארוכה מאד של ניסיון ההחלפה שלה. מבין שלל טיפולי השיניים, מדובר גם על אחד עם תהליכי ההבראה הלא נעימים במיוחד: לעיתים יעלה חום, לעיתים סתם תרגישו נפיחות ודם בכל פעם שתניעו את הלסת ויש שישחק לכם המזל ותחושו "רק" כאבי ראש עוצמתיים במיוחד. לא, אין ספק, עקירת שיניים היא לא פיקניק.


למה לעקור?

למרות שכמעט כל רופא אורתודנט יעשה כל שביכולתו להציל כל שן ושן בפה שלכם, (חוץ משיני הבינה המקופחים תמידית) לפעמים אין מנוס וחייבים לבצע עקירת שיניים. המקרים הנפוצים המחייבים עקירה כירורגית כוללים בין השאר ריקבון מעמיק מאד של השן, מעל לכל תיקון וריקבון בשן בינה. מהי עקירה כירורגית? שליפת השן מתוך הלסת, בתנאים מה שיותר סטריליים ונעשית ע"י רופא מומחה לדבר. כאשר עקירה כירורגית מתבצעת ללא סיבוכים- אין שום סיבה לכאורה למיומנויות הרופא. אך אם ישנו סיבוך כלשהו, הרופא הוא שידע איך להתמודד אתו. סיבוכים בעקירות הן לא נפוצות, אך כמו בכל הליך כירורגי- קיימות.


הפליית האחרונים

הגיע הזמן אחת ולתמיד להבין למה נלחמים רופאי השיניים על כל שן עם טיפולי שורש סבוכים ואפילו תיקוני טיפול שורש, אך מוותרים בקלות גדולה למדי על שיני הבינה- אפילו בעת שמדובר בסתימה לעיתים. בשביל כך, צריך קודם כל להבין מה עושה עקירת שיניים של שיניים ממרכז הלסת. כאשר בין שני שיניים מתקיים רווח של השן החסרה- כל מבנה השיניים מתחיל לזוז. בעצם, בגלל מחסור של שן אחת, אתם מסתכנים בעיוות ואיבוד של כל מערכת השיניים שלכם. תהליך תזוזת השיניים הוא איטי מאד אך יכול בהחלט להשאיר אתכם עם שיניים עקומות עד כדי חוסר יכולת לעיסה או אפילו ללא שיניים כלל תוך עשור או שניים. עקירת שן בינה לעומת זאת, אינה מפריעה לשום תהליך אחר בפה- שכן מדובר על שיניים שאפשר בהחלט להסתדר בלעדיהן בלעיסה והן נמצאות בסוף שורת השיניים- לכן לא יחסרו לשאר השיניים בשורותיהן. בעולם עקירת שיניים מחירים מגוונים- כל מרפאה לגופה.


כמה עולה עקירת שיניים?

סוג עקירת שיניים וטווחי מחירים

עקירת שן – 350-400 ש"ח

עקירת שורש – 800-850 ש"ח

עקירת שן בינה  – 800-850 ש"ח

עקירת שן בינה "כלואה"  – 850-900 ש"ח

סתימות שיניים – זמנים גורליים

 

מעטים מאד בחיי היום שלנו, מצבים בריאותיים כל כך דליקים ומהירים כמו אותה מגפה בלתי נראית בתוך הפה שלכם: העששת. ייתכן מאד שמעולם לא הצטרכתם את רופא השיניים, למעט בדיקות תקופתיות והסרת פלאק. ייתכן אפילו שלבדיקות התקופתיות לא הלכתם. פתאום תפס אתכם כאב שיניים לא נעים במיוחד בצד אחד של הפה. קבעתם תור לרופא, אבל הרופא הזה שאתם אוהבים מקבל רק עוד שלושה ימים- נו מה זה כבר שלושה ימים, שום דבר לא בוער באמת, נכון?


מהיר ועצבני

אלה שיש אנשים, ורבים מאד כאלה, שכבר לקראת סיום 24 שעות הראשונות מתחילת הכאב מרגישים כי הוא מחמיר מאד. אחרי יומיים נוספים של משככי כאבים הם מגיעים אל הרופא ומגלים מגפה בתוך הפה. יש צורך בעשיית סתימות שיניים. כן כן, סתימות שיניים, ברבים. כיוון שעד שהגעתם אל הרופא- העששת כבר תקפה עוד כמה חברים משני הצדדים ומה שהיה יכול להיגמר במקרה פשוט של סתימה משטח אחד, גדל להיות שני משטחים, שלושה משטחים ולעיתים- תאמינו או לא- אפילו שמונה משטחים.


המכה

המכה בנוגע לעשיית סתימות שיניים מרובות היא כפולה ומכופלת: יותר כאבים, יותר ביקורים אצל הרופא, יותר זמן החלמה וכמובן – הרבה יותר כסף. לו רק הייתם פונים אל הרופא מהר יותר, ייתכן והכול היה נגמר בעשיית סתימה בודדת. בנוגע אל סתימות שיניים מחירים משתנים מאד בין סוגי סתימות שונות וגם בין המרפאות השונות ישנו טווח שונה. ככלל, סתימה אמלגם היא הזולה ביותר, אחריה עולה מחיר של סתימות לבנות. פופולארית פחות במחוזותינו אך קיימת גם היא- סתימת זהב, בעלת יתרונות וחסרונות שונים.


למנוע את ההרס

אז איך מזהים שמדובר על עששת ומסתפקים בעשיית סתימה אחת בלבד? איך לא נגררים אל תוך מגפה כוללת של שיניים וחניכיים בתוך הלוע? אין דרך. שמעתם נכון. אין שום דרך שאתם תדעו אם השן שלך סובלת מדלקת או מעששת, אתם תחושו רק כאב בהתחלה. עד שיופיעו הסימנים המבדילים האחרים, העששת כבר תעשה בכם שמות. הפתרון הטוב ביותר הוא לבקר אצל הרופא באופן סדיר, לצחצח שיניים באדיקות וכמובן- להופיע אצל הרופא מיד עם התחלה של כאב כלשהו.


כמה עולה סתימות שיניים?

סוג סתימת שיניים וטווחי מחירים

סתימות מסוג אונליי – 1,600-1,800 ש"ח

סתימה מחרס (חרסינה) – 400-450 ש"ח

סתימה אלמגם (משטח אחד) – 200-225 ש"ח

סתימה אלמגם (שתי משטחים) – 250-270 ש"ח

סתימה אלמגם (שלושה משטחים) – 300-350 ש"ח

סתימה קומפוזיט שן אחורית – 400-500 ש"ח

טיפים עבור טיפולי דלקת חניכיים – לראות כוכבים

 

מעט מאד מצבי כאב מזדמנים לנו, בני האדם, בעוצמות אליהם אפשר להשוות את כאבי השיניים השונים. אחרי הכל, הפה שלנו, מרושת כולו עצבים וצמוד גם לעצבי הפנים הרבים, הוא המקום המתוקשר ביותר בגוף שלנו מבחינת תמסורות הכאב. ישנן סיבות רבות להתפתחות כאבים בחלל הפה. הכאבים הקשים שייכים בד"כ לענייני שיניים וחניכיים. ניקח לדוגמא דלקת חניכיים.


איך יודעים לזהות

כאשר שואלים מהם הסימנים הראשונים של דלקת חניכיים? כיצד לזהות סימנים חמורים של דלקת חניכיים? לכאורה שואלים את המובן מאליו, אך לא ממש. בשלב הראשון- תחושו כאב. לרב אפילו כאב עז. בשלב ראשוני זה, אפילו אם מדובר על כאב נקודתי, לא תמיד אפשר לדעת האם מדובר על בעיה בשן ספציפית כגון חור או רגישות, דלקת או מחלת חניכיים. אם תתפסו את עצמכם בשלב זה ותרוצו אל רופא השיניים- רב הסיכויים שתוכלו לטפל בדברים טוב ומהר יותר.


המציאות

אבל במציאות איננו ששים להגיע לרופא השיניים בקלות רבה כל כך ולא מגיעים אליו עם הכאבים הראשונים. עד אז מתפתח שלב בו דלקת חניכיים מובחנת היטב משאר בעיות חלל הפה. כאשר מדברים על דלקת חניכיים מתייחסים בד"כ לאחד משני סוגים, על אף שכל דלקת חניכיים וכאבים הם חברים טובים. בגלל הכאבים, החלוקה לשני סוגי הדלקות פחות מעניינת אתכם אך עקרונית יותר עבור הרופא בעת הטיפול בהופעת דלקת חניכיים. הוא ישתמש בכלים שברשותו כדי לחקור ולעשות איתור גורמים מקומיים ומערכתיים (סיסטמיים) של דלקת חניכיים בנוסף לזיהוי הדלקת הספציפית שיש לכם. רופאי השיניים הם המיומנים ביותר לבחון ולהמליץ על הדרך הטובה ביותר להפטר מאותה דלקת חניכיים והטיפול הפרמקולוגי ההולם עבורכם.


שני הסוגים

דלקת חניכיים כותרתית – מתפתחת סביב שן (בד"כ בינה תחתונה) שלא יוצא נכון או עד הסוף אל חלל הפה. מבין סימניה, בנוסף לכאב עז כמובן, יש גם נפיחות והגבלה בפתיחת הפה. זו דלקת שקשה יותר למנוע.

לעומתה, דלקת חניכיים נמקית – מלווה בנוסף לכאב גם בדימום ונמק החניכיים, הינה דלקת המושפעת גם משמירת היגיינת הפה. לכן, ישנה חשיבות רבה לעשיית הסרת אבנית כטיפול בדלקת חניכיים, על דרך המניעה.

פניות אחרונות
שיננית
מעוניין בטיפול בשעות הבוקר
פתח תקוה והסביבה
25/05/2022 23:48:34
שיניים תותבות
תותבת תחתונה על 4 שתלים
קריות
24/05/2022 09:52:44
להיפטר משיניים תותבות
תותבת עליונה
באר שבע והסביבה
23/05/2022 04:48:51
טיפולי שיניים בהרדמה מלאה
תותבת עליונה
באר שבע והסביבה
23/05/2022 04:47:03
השתלות שיניים
הצעת מחיר לשן אחורית שנפלה
אשקלון
19/05/2022 14:44:54
שיננית
תיקון flipper
ירושלים והסביבה
19/05/2022 09:58:09