קבל הצעת מחיר מהירה ובחינם!

יישור שיניים

כל מה שצריך לדעת על יישור שיניים

יישור שיניים כמה זה יעלה לי? מה זה יישור שיניים?

ועוד תשובות לשאלות רבות שאנשים שואלים לפני שהם מחליטים איפה לעשות יישור שיניים.

יישור שיניים – למה צריך את זה?

שיניים ישרות ובעלות מנשך תקין אינן חשובות רק מבחינה אסתטית. מחקרים הוכיחו כי שמירה על מנשך תקין וקו שיניים ישר מסייע בשמירה על היגיינה דנטאלית והימנעות ממחלות, ושמירה על סגירת הפה במהלך השינה.

שינה בפה סגור היא שינה בריאה יותר מפני שבמהלך השינה אנו שוטפים את הפה מספר פעמים באמצעות בליעת רוק. בליעת הרוק תבטיח מניעה של הצטברות חיידקים בפה בזמן השינה.

בנוסף, שיניים לא ישרות הן מתכון בטוח להצטברות שאריות מזון וחיידקים. מנשך לא תקין גורם לשאריות מזון להיתקע בין החריצים. כך שבשורה התחתונה יישור שיניים הוא פתרון לבעיה בריאותית ואינו מסייע רק לחיוך יפה יותר.


יישור שיניים – איך זה עובד?

יישור שיניים הוא תהליך ארוך טווח המותאם באופן אינדיבידואלי לכל מטופל באופן אישי.

תהליך יישור השיניים כולל מספר שלבים:

1. יצירת מרווח צמיחה לשיניים: אחת הסיבות העיקריות לשיניים עקומות הוא חסימת מרווח צמיחה.

בתהליך זה בודק האורתודנט מה מונע מהשן לצמוח בצורה ישרה: שיני חלב שלא התחלפו, שיניים שצומחות עקום וכו.

לעיתים הבעיה נפתרת על ידי עקירות כירורגיות, ולעיתים יישור שיניים באמצעות גשר או סד יפתור את הבעיה

2. התקנת גשר: בשלב השני יחליט האורתודנט על המשך הטיפול.

יהיו כאלה שיצטרכו להתקין גשר קוביות, סד ליישור השיניים, הרכבת סד לשעות הלילה ועוד.


יישור שיניים – כמה זמן זה לוקח?

חשוב להיות מוכנים לכך שמדובר בתהליך שאורך מספר חודשים, או למעשה בין שנה לשלוש שנים.

יישור שיניים הוא תהליך ארוך טווח. אורך הטיפול נקבע לפי מספר פרמטרים:

גיל המטופל: ניתן להתחיל יישור שיניים כבר מהרגע בו שיני החלב מתחילות להתחלף, מומלץ להיוועץ עם אורטודנט כבר בשלב הילדות ולהעריך את תהליך יישור השיניים.

מורכבות הטיפול: כמו בכל דבר, גם כשמדובר על טיפול שיניים, ככל שהטיפול מורכב יותר אורך הטיפול יגדל. הרופא יוכל לתת הערכת זמן ראשונית, אך חשוב לזכור כי מדובר בהערכה בלבד. יישור שיניים הוא תהליך ארוך שלוקח זמן.

הקפדה על הוראות: כמו בכל תהליך, גם כשמדובר על יישור שיניים, הקפדה על הוראות היא קריטית.

לעיתים יש להרכיב סדים כואבים במהלך הלילה הגורמים לכאב. מטופלים רבים נוטים לדלג על השלבים הללו ובכך מאריכים לעצמם את הטיפול. ככל שתמלאו אחר ההוראות, כך תבטיחו שהטיפול יסתיים בזמן קצר יותר.


יישור שיניים – האם זה כואב?

יישור שיניים הוא אינו טיפול נעים. לעיתים הוא כולל ניתוחים שונים והרכבת גשר המפריע לביצוע פעולות יום יומיות פשוטות כמו: אכילה, שינה ולעיתים גם דיבור. לעיתים יש להרכיב סדי יישור שונים היוצרים לחץ על השיניים.

בשורה התחתונה אי אפשר לומר שלא מדובר בטיפול כואב, אך יחד עם זאת כשמדובר על יישור שיניים המטרה מקדשת את האמצעים. מטופלים רבים טוענים בחיוך גדול שהמאמץ משתלם ושהם היו מוכנים לעבור את כל התהליך מחדש כדי להשיג את התוצאה שהם הגיעו אליה.

 

כל מה שצריך לדעת לפני ביצוע יישור שיניים - שאלות ותשובות 

יישור שיניים יכול להיות חוויה ארוכה מאוד במידה ולא יודעים לאיזה רופא שיניים לפנות ובוחרים ברופא שאינו יעיל ומקצועי. באמצעות קריאה והבנת הנושא ובחינת רופאי שיניים איכותיים אשר הגיעו לתוצאות טובות בזמן סביר ניתן להפוך את התהליך למהיר ומרגש משום שתמיד כיף לראות שהמאמץ ותחושת חוסר הנעימות משתלמים. לצערי, כשעברתי את יישור השיניים שהיו בהחלט "ארנביות" לא היה לי ידע בנושא והלכתי לאן שלקחו אותי. למרות שהרופא היה מוכר וטיפל באנשים רבים הטיפול שלי נמשך מעבר לזמן הממוצע כך שהסתובבתי עם הטבעות במשך שנים לאורך גיל ההתבגרות וידוע כי זהו גיל רגיש בו המראה החיצוני חשוב עוד יותר מאשר בגילאים מאוחרים.

בדיעבד, אם הייתי שואלת את עצמי או אנשים אחרים- "האם עדיף לעשות יישור שיניים בקופת חולים כללית או מכבי או אצל מרפאת שיניים פרטית?" יכולתי לשפר את המצב משום שאת היישור עשיתי בקופת חולים מכבי ולא במרפאה פרטית אשר הייתה מעניקה יחס אישי יותר. כמו כן, הרופא היה מבצע מעקב הדוק יותר והייתי מסיימת את הטיפול במהירות. באמצעות המאמר אוכל לספק לכם מידע בנושא ולסייע לכם לבצע את התהליך בצורה הטובה ביותר.


ראשית נענה על השאלה – מה זה אורתודנטיה?

מה זה יישור שיניים? יישור שיניים אסתטי

אורתודנטיה הינה יישור שיניים ומדובר על ההתמחות הראשונה בתחום יישור שיניים. האורתודנטיה חוקרת את הנושא ומפתחת את עולם טיפולי השיניים, בצורה זו היא מסייעת לאנשים רבים לטפל במצבים של פגם בסגר הפה. באמצעות הטיפולים ניתן לבצע תהליך של שיקום הפה ולבצע תיקון ליקויים בצורת סגירת השיניים, לטפל בבעיות של שיניים עקומות, שיניים לא אסתטיות, מצבים בהם הלסתות לא מתאימות ועוד ולצור קו שיניים סימטרי וישר אשר ישפר את מראה פניו של המטופל בצורה ניכרת.

טיפולים אורתודנטים יוכלו לכלול גם עקירת שיניים ולשנות את צמיחתו של הפה וצמיחת הפנים. נוסף על החשיבות האסתטית של יישור השיניים מטפלת האורתודנטיה בבעיות רפואיות- למשל- שיניים ארוכות מידי כלולות לפגוע בחניכיים, לפגוע בתנועת הלסת ולגרום לכאבים.


יישור שיניים לכל הגילאים

יישור שיניים למבוגרים, יישור שיניים לילדים

כמה זמן לוקח טיפול יישור שיניים?

בעבר היה תחום יישור השיניים שייך לילדים ובני נוער אשר סבלו מבעיות בסגירת הלסת. כיום, ניתן לראות מבוגרים רבים שעוברים את התהליך אך מומלץ לטפל בשיניים כבר בגילאים הצעירים משום שכך יהיה ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר. איגוד רופאי השיניים ממליץ להתחיל טיפול ביישור שיניים לילדים מגיל 7, הסיבה לכך היא שמבוגרים סיימו את תהליך הגדילה. ישנה סיבה מרכזית אשר גורמת למבוגרים לבצע את טיפולי השיניים- השיטות היעילות והמתקדמות אשר כוללות דרכים לביצוע יישור שיניים בלתי נראה בשילוב העלייה במודעות אסתטיקת הפה הובילו לכך.

מבוגרים רבים מעלים את השאלה – "מה עדיף למבוגרים גשר פנימי בשיניים או פלטה שקופה לשיניים?" התשובה היא כזו- גשר פנימי ופלטה שקופה הן דרכים בלתי נראות ליישור השיניים אך קשה לומר מי מהן עדיפה- יש מבוגרים שיכולים לבצע את שני הטיפולים בעוד לאחרים עדיף לבצע את היישור רק באחת מהדרכים. יועץ מומחה ליישור שיניים יוכל לאבחן את ליקוי הסגר ולהתאים למטופל את הטיפול המתאים.

נוסף על השיטות השונות ניתן לבצע יישור שיניים בניתוח. היישור מתאים למצבים מורכבים בהם יש בעיה בלסת- ניתן לבצע יישור אורטוגנאטי שמטרתו להזיז את עצמות הלסת וניתן לבצע השתלות שיניים או שימוש בשתלים דנטליים- הליך זה כולל התקנת שתלים זמניים לחיזוק לקפיצים או גומיות, כך ניתן להזיז את השיניים. לאחר הטיפול מוציא הרופא את השתלים בקלות. יישור שיניים נמשך כ- 3 חודשים ועשוי להגיע לשנתיים. הטיפול כולל כ 6-24- טיפולים והמחיר נע בין 4,500-18,000. תוצאות הטיפול קבועות.


אלו סוגי יישורי שיניים קיימים בישראל ובאיזה גיל אפשר להתחיל לבצע יישור שיניים?

שלבים ליישור שיניים

כפי שכתבתי, ניתן ואף מומלץ לבצע יישור שיניים כבר מגיל 7. כדי לבצע את תהליך היישור יש לפנות אל אורתודנט אשר מתמחה ביישור שיניים. האורתודנט יבחן את המטופל- יבדוק את תפקוד הפנים והפה, יצלם את הפנים ופנים הפה, יבצע צילום רנטגן וצילום פנוראמי, יסגור את התוכנית,יקבע את מחיר הטיפול וייצר דוגמאות של שיני המטופל באמצעות תבניות. במהלך הביקור השני עשוי הרופא לבדוק את התוכנית פעם נוספת ויעריך את זמן הטיפול ושלבי הטיפול. כפי שציינתי יישור השיניים עשוי להמשך כשנתיים- כל זאת בהתאם לגילו של המטופל, לשיטת הטיפול ולהתמדתו של המטופל. במידה ויש צורך לבצע הליך שיקום פה שכולל השתלות שיניים ימשך הטיפול זמן רב יותר.

ניתן לבצע את תהליך יישור השיניים בדרכים שונות- ניתן לבצע יישור שיניים לינגואלי- יישור זה יתבצע באמצעות גשר שאינו נראה, ניתן לבצע יישורי שיניים שקופים, ניתן לבצע יישור שיניים ללא גשר -יישור שיניים אינויזיליין- הטיפול נמשך כ- 12 חודשים בממוצע ומתבצע באמצעות קשתיות בלתי נראות. הקשתיות מותאמות למטופל באופן אישי ומסייעות בהזזת השיניים.

נוסף על כך, ניתן לבצע יישור שיניים באמצעות סמכים שעשויים ממתכת (טבעות)- ניתן לבצע בצורה זו גם יישור שיניים פנימי, אפשר לבצע יישור שיניים אורטוגנאטי- ניתוח שמאפשר למטפל להזיז את העצמות של הלסת, אפשר להשתמש בגשר שקוף, אפשר לבצע יישור שיניים באמצעות רסן, אפשר לבצע את שיטת damon- שיטה מתקדמת ביותר אשר מתבצעת בעזרת סמכים שמפעילים על השיניים לחץ מתון ומזיזים אותן למקום הרצוי. הסמכים ננעלים על ידי זיזים קטנים ומפחיתים את החיכוך של השיניים והסמכים. נוסף על כך, התזוזה שלהן עדינה יותר, השיטה עשויה למנוע צורך בביצוע עקירה ומסייעת למטופל לשמור על היגיינת הפה. כמו כן, ניתן לבצע יישור שיניים בלייזר. באמצעות הלייזר ניתן לבצע יישור שיניים מדויק, להקטין סיבוכים וליהנות מהתאוששות מהירה.

טיפול יישור שיניים נוסף יכול להתבצע באמצעות פלטה. ישנם שני סוגים של פלטה לשיניים – פלטות קבועות ופלטות שניתן להסיר. לאחר בחינת המטופל יוכל הרופא להתאים את סוג הפלטה היעיל ביותר.

 

יישור שיניים האם יש תופעות לוואי?

יישור שיניים עלול לגרום לתחושת חוסר נוחות. כמו כן, עלולות להישאר שאריות מזון בשיניים ולהתפרק לחומצות שעשויות ליצור פלאק ולהזיק לחניכיים ולשיניים – כדי למנוע זאת יש להקפיד על ניקיון השיניים ולהשתמש בחוט דנטאלי בכל יום. פעם בחצי שנה יש לבצע ניקוי יסודי אצל שיננית. נוסף על כך, עשוי המטופל לחוש קושי באכילה ובדיבור אך תופעות אלו יעברו לאחר כמה ימים. במידה והמטופל חש כאב חזק שנמשך כשבוע ומעלה עליו לפנות לרופא המטפל. כמו כן, יש להקשיב להנחיות הרופא ולטפל בשיניים בהתאם לדבריו.


מי מוסמך לעשות יישור שיניים?

אם אתם מעוניינים לבצע יישור שיניים יהיה עליכם לאתר אורתודנט שמתמחה בתחום יישור שיניים. רופא מומחה ליישור שיניים הינו רופא שסיים 6 שנות לימודים של רפואת שיניים כללית,עבר סטאז' במשך שנה וקיבל רישיון לעסוק בתחום רפואת שיניים. לאחר קבלת הרישיון למד הרופא כ- 3.5 שנים נוספות באוניברסיטה כדי לקבל תעודת מומחה. חשוב מאוד שלא להתבלבל בין אורתודנט מומחה ובין רופא שיניים כללי.

 

מה חשוב לשאול אורתודנט לפני יישור שיניים?

לפני תחילת הטיפול יש לשאול את האורתודנט כמה שאלות- יש לשאול אותו מה הוותק שלו- כמה שנים הוא עוסק ביישור שיניים ומהי ההתמחות שלו, כלומר- האם הוא מטפל במבוגרים או ילדים. לאחר מכן, יש לבקש מהרופא להציג תמונות של לפני ואחרי יישור שיניים ולבדוק האם התמונות מציגות טיפול איכותי ומשביע רצון ויש לבדוק עם איזה מישור עובד הרופא והאם הוא מתקדם.

נוסף על כך, יש לבדוק האם הרופא נעזר בלייזר כדי להרחיק ולנקות רקמות גומי שנוטות להצטבר (זאת במידה והרופא המליץ על טיפול באמצעות רסן), יש לקבל הסבר מפורט וברור על תהליך הטיפול, לרבות אפשרויות הטיפול, יש לבדוק את מראה המרפאה- את התחושה שהיא נותנת והאם היא נקייה, מסודרת וסטרילית, יש לבחון את הרופא ואת התחושה שהוא נותן, יש לבדוק את היחס של הצוות, את המרחק בין הבית והמרפאה, את תנאי התשלום ולשאול האם ניתן לפנות אל המרפאה במידה ויהיה מצב חירום.


איך אוכל למצוא את המומחה?

ניתן למצוא את הממחה ליישור שיניים באמצעות פנייה אל חברים, מכרים, קולגות או חברים לפייסבוק- כמות האנשים שעברו טיפולי שיניים הינה עצומה כך שלא תהיה לכם בעיה לקבל המלצות. תוכלו להיעזר בפייסבוק ולבחון דפי עסק של רופאי שיניים- תוכלו להקליד את המשפטים: "יישור שיניים ולסתות" או "יישור שיניים" בשורת החיפוש ולמצוא את מבוקשכם. מרבית דפי העסק יכילו לינק לאתר, חוות דעת ולייקים – מומלץ לבחון את האתר, לקרוא את חוות הדעת ולהתרשם מכמות הלייקים שקיבל הרופא.

כמו כן, תוכלו לערוך חיפוש באתרים באינטרנט- תוכלו להקליד את המשפטים: "רופאי שיניים מומלצים ליישור שיניים", "ישור שיניים המלצות", "אורתודנט מומחה ליישור שיניים" או כל משפט אחר שקשור לנושא ותמצאו את האתרים הרלוונטיים. כאשר תבחנו את האתרים זכרו לבדוק האם מדובר על רופא שמתמחה בתחום, רכש את ההשכלה הדרושה (בסך הכל מדובר על 10.5 שנות לימוד שכוללות סטאז') ומחזיק ברישיון. מעבר לזאת יש לבדוק מהי עלות יישור שיניים ולהשוות בין המחיר שגובה הרופא בו אתם מתעניינים ובין מחירי השוק. תוכלו לקבל את המידע על ידי הקלדת המשפטים: "כמה עולה יישור שיניים?", "יישור שיניים השוואת מחירים" או "מחירון יישור שיניים" בשורת החיפוש. חשוב לציין כי לא מומלץ לבחור במרפאה שגובה מחירים נמוכים באופן קיצוני משום שעלולות להיות לכך סיבות שיפגעו בהליך הטיפולי- הרופא עשוי שלא להיות מומחה בתחום, הצוות עלול להעניק יחס שאינו מקצועי ואדיב, המכשור עלול להיות ישן וכו'.

דרך נוספת לקבלת מידע על רופאי שיניים שמתמחים ביישור שיניים תוכל להתבצע באמצעות גלישה בפורומים שעוסקים ביישור שיניים. תוכלו להקליד את המשפטים: "פורום יישור שיניים" או פורומים ליישור שיניים" בשורת החיפוש ותמצאו את מבוקשכם. גולשי הפורומים יוכלו להמליץ לכם על רופאי שיניים איכותיים אשר מתמחים בתחום יישור שיניים, מבצעים יישור שיניים מהיר, מנוסים במגוון סוגי טיפולים- כמו למשל: יישור שיניים שקוף, יישור שיניים ללא גשר, יישור שיניים בלייזר, יישור שיניים בשיטת damon ועוד, גובים מחירים הוגנים ומעניקים יחס אישי ומקצועי.


קבלת ההחלטה

לאחר קבלת האינפורמציה הדרושה- קבלת ההמלצות מהסביבה, בחינת האתרים, שאילת השאלות החשובות, השוואת המחירים וכו' תוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם, לעבור את התהליך וליהנות משיניים ישרות ויפות.


כמה עולה יישור שיניים?

סדרת טיפולי יישור שיניים (כל הפה)
– 9,000-10,000 ש"ח

יישור שיניים בביצוע של אורטודנט
– 12,000-13,000ש"ח

ט.ל.ח

 

פניות אחרונות
יישור שיניים
הטיפול לילדה בת 14
אזור המרכז
02/04/2022 16:49:00
יישור שיניים
יישור פנימי מברזל בלתי נראה
חדרה
30/03/2022 20:48:03
יישור שיניים
מעוניין בהצעת מחיר ליישור שיניים בשתי לסתות טבעות ואופציה לאינביזיליין. תודה
טבריה והסביבה
10/03/2022 20:31:15
יישור שיניים
גשר שתי לסתות ילדה בת 10
עפולה והסביבה
09/03/2022 22:33:23
יישור שיניים
ילדה בת 10 זקוקה לגשר
עפולה והסביבה
09/03/2022 22:13:12
יישור שיניים
חשוב שיהיה בפתח תקווה
פתח תקוה והסביבה
21/02/2022 05:17:29