טיפולי שיניים - מתייעצים, משווים וחוסכים

טיפולי שיניים לילדים

 

 

כל מה שצריך לדעת על טיפולי שיניים לילדים


טיפולי שיניים לילדים כמה זה עולה? איזה סוג טיפול שיניים לילדים הכי מתאים?

ועוד תשובות לשאלות רבות שאנשים שואלים לפני שהם מחליטים איפה לעשות טיפול שיניים לילד שלהם.

ייעוץ טלפוני והצעת מחיר ללא התחייבות!

 

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר מרפאת שיניים טובה, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם מרפאות שיניים איכותיות ומקצועיות שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות ממטופלים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 מרפאות שיניים יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

 

כל מה שצריך לדעת לפני התחלת טיפולי שיניים לילדים


טיפול שיניים הוא טיפול רפואי שיכול להפוך לחוויה מאוד חיובית ומועילה, ומצד שני לחוויה מאוד הרסנית. מרבית האנשים החווים פחד מטיפולי שיניים, חווים אותו בגלל חוויית ילדות קשה, טיפול שיניים לילדים שעברו בגיל קטן, והותיר בהם חותם של פחד וכאב.

בהתאם לכך, אם אתם מתכוונים לבצע טיפול שיניים לילדיכם, ולא משנה באיזה סוג של טיפול מדובר, אתם רוצים להבטיח שהחוויה תהיה לא פחות ממושלמת, כך שלא רק שהיא לא תותיר רושם שלילי, אלא שתותיר רושם חיובי על הילד, אך לשם כך, עליכם לדעת מספר דברים על התחום של רפואת שיניים לילדים.

 

בחירת רופא מומחה המתמחה בטיפולי שיניים לילדים


הדבר החשוב ביותר שאתם יכולים לעשות כאשר אתם לוקחים את ילדיכם לטיפול שיניים, הוא להבטיח שאתם בוחרים רופא מומחה לטיפולי שיניים לילדים.

רופאי שיניים לילדים אפשר למצוא בשורה של מרפאות שיניים המתמחות בטיפולי שיניים לילדים, או במרפאות של קופות החולים השונות, אך עליכם לקחת בחשבון שמספרם של רופאי השיניים המתמחים בטיפול בילדים הוא מצומצם וקטן לאין שיעור מאשר רופאי השינויים הכלליים.

דברים אלה נכונים במיוחד כאשר מדובר על ילדים עד גיל 3 ואף 4 או 5.

 

המלצות וחוות דעת מרופאי שיניים ומאנשים פרטיים

 

כאשר אתם מחפשים רופא שיניים לילדים המלצות הוא הכלי החשוב ביותר העומד לרשותכם, וכך גם כאשר אתם מחפשים מרפאת שיניים לילדים המלצות תוכלנה לסייע לכם להגיע למקום הנכון.

את ההמלצות האלה אינכם חייבים לקבל רק מחברים, בני משפחה או מכרים, ותוכלו לפנות למעשה לכל רופא שיניים כללי, המכיר את עולם רפואת השיניים באזור מגוריכם, ולקבל ממנו שמות של רופאים ומרפאות המתאימים לביצוע המשימה, עם המלצה על הרופא המתאים ביותר לגיל הילד, לסוג הטיפול, וכמובן המומלץ ביותר בהיבט של ידע מקצועי וגישה נכונה לטיפול בילדים.

 

טיפולי שיניים בחינם או במחירים מסובסדים

 

במסגרת שירותי הבריאות של קופות החולים

 

כיום, בעקבות רפורמת טיפולי שיניים לילדים עד גיל 12, יש באפשרותכם לקבל טיפולי שיניים לילדים חינם וכן טיפולי שיניים לילדים בקופת חולים מאוחדת לאומית, כללית סמייל מכבי, במסגרת שלוחות רפואת השיניים של קופות החולים השונות.

השאלה היא אילו טיפולי שיניים כלולים בסל הבריאות ומי זכאי לקבל אותם? ובכן, באופן עקרוני הטיפולים הנכללים ברפורמה הם טיפולים בסיסיים בלבד, טיפולים כדוגמת סתימות, עקירות וטיפולי שורש, וכן בדיקות תקופתיות וניקוי שיניים.

בטיפולים נוספים כדוגמת כתרים לאחר טיפול שורש יהיה עליכם להשתתף בעלות הטיפול, אם כי בהיקף שולי למדי.

 

טיפולים בעלות נמוכה בקופות החולים

 

כמו כן, ישנם אלמנטים שונים בטיפול הדורשים תוספת תשלום קטנה, כדוגמת שימוש בגז צחוק. אם אתם בוחרים לבצע את הטיפול לילד תחת גז צחוק, וזו היא בחירה מאוד מומלצת, יהיה עליכם להשלים עלות שולי של מספר עשרות שקלים לשם כך.

טיפולים מורכבים כמו השתלות שיניים, טיפולים אורתודנטים, טיפולים כירורגיים וכדומה אינם נכללים ברפורמה, אך בהחלט ניתנים במחירים אטרקטיביים על ידי קופות החולים השונות.

 

מרפאה פרטית או מרפאות השיניים של קופות החולים?

 

אחרי שאמרנו את זה מתעוררת השאלה לגבי יתרונות וחסרונות של טיפול שיניים לילדים במרפאת שיניים של קופת חולים לבין מרפאת שיניים לילדים פרטית.

כאמור, בכל הקשור לביצוע טיפולי שיניים לילדים המלצות הוא הדבר המרכזי שאתם רוצים לעשות בו שימוש, אך עדיין ניתן להגדיר מספר הבדלים מובנים בין שני המודלים האלה לטיפול, ואפשר לומר שהכף נוטה יותר לכיוון המרפאות הפרטיות.

אחת הסיבות המרכזיות לכך היא, שרופאי שיניים מקצועיים ובעלי ניסיון בדרך כלל יעדיפו לפתוח קליניקה פרטית בבעלותם וליהנות מפירות המקצועיות שלהם, כך שבסך הכל הרמה המקצועית של רופאי שיניים פרטיים נחשבת לגבוהה יותר מאשר אלו העובדים כשכירים בקופות החולים.

 

היתרון הבולט, ואולי היחיד, של טיפול שיניים

 

בקופות החולים – מחיר

 

היתרון הבולט המשמעותי של טיפול שיניים בקופת החולים הוא יתרון המחיר.

קופות החולים מספקות טיפולים רבים ללא כל עלות במסגרת הרפורמה כאמור, וטיפולים אחרים מוצעים בדרך כלל בעלויות נמוכות יותר מאשר במרפאות הפרטיות.

יחד עם זאת, פרט ליתרון זה, קשה לעמוד על יתרונות נוספים בבחירה בערוץ זה, ובהנחה שאתם רוצים לבצע טיפול שאינו נכלל ברפורמה, ויהיה עליכם לשלם עליו מחיר מלא, פער המחירים בין מרפאות קופות חולים ובין מרפאות פרטיות הוא זניח למדי.

 

פרט למחיר, כל היתרונות מצביעים על מרפאות שיניים פרטיות

 

לעומת זאת, מרפאות פרטיות יכולות להציע לכם רמה מקצועית גבוהה מאוד, עם התמחויות מגוונות יותר, ויכולת ביצוע של כל סוגי הטיפולים, תוך שימוש בכל הטכנולוגיות והפתרונות העדכניים ביותר לרבות שימוש בגז צחוק, ביצוע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה וכדומה.

כמו כן, מרפאות פרטיות יוכלו לספק לכם תורים גמישים וזמינים יותר מאשר קופות החולים, ובמקרים רבים זה הוא שיקול חשוב מאוד ואף קריטי.

אחרי שאמרנו את זה, הבחירה שלכם צריכה תמיד להתבסס על המלצות ועל היכרות מסויימת עם הרופא המטפל, ואם קיבלתם המלצות חמות על רופא מסויים העובד במסגרת שירותי רפואת השיניים של קופות החולים, אתם בהחלט רוצים לבדוק את האפשרות.

 

כל התשובות לכל השאלות

 

אחרי שעסקנו בנושא המקום בו כדאי לבצע את טיפול השיניים, עדיין עליכם לקבל תשובות על שאלות חשובות כמו כמה פעמים בשנה מומלץ לילד לבקר אצל רופא שיניים? באיזה גיל מומלץ לקחת את הילד לבדיקת שיניים ראשונה? מה עושים ילדים שמפחדים מרופאי שיניים? וכדומה.

על השאלות האלה יוכל לענות לכם כל רופא שיניים, ולבטח אם מדובר על רופא שיניים מומחה לילדים.

באופן עקרוני כדאי לעבור בדיקה כללית פעמיים בשנה, ואפשר להתחיל כבר כאשר קיים חשד לבעיה בשיניים.

 

להגיע לרופא להיבדק, בכל גיל

 

הגיל המינימלי הרצוי הוא גיל 3, או אז ניתן לתקשר עם הילד וליצור חיבור בין הרופא והילד, אך אם קיימת בעיה חמורה הדורשת בדיקה או טיפול, אפשר לקחת את הילד בכל גיל, ולפעול על פי המלצות רופא השיניים.

רופא השיניים יוכל לבדוק את ילדיכם, לתת לכם אבחון מדוייק של הבעיה, ולספק לכם תשובות על כל השאלות המעסיקות אתכם לרבות אילו טיפולי שיניים נפוצים אצל ילדים? מה זה עששת הילדות המוקדמת? טיפולי שיניים לילדים בהרדמה מלאה, האם מומלץ? וכל שאלה אחרת שהתשובה עליה תסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה.

 

כמה עולה טיפולי שיניים לילדים?

 

ולבסוף, נותרה השאלה הפתוחה כמה עולה טיפולי שיניים לילדים? ובכן, עלות הטיפול תלויה מאוד בסוג הטיפול.

גשר בשיניים לילדים הוא טיפול מורכב יותר מאשר מניעת עששת, מה שישתקף גם במחיר. חבלה בשן, עקירת שיניים לילדים, טיפול שורש לילדים הם טיפולים מורכבים שעלותם גבוהה יותר מאשר סתימה פשוטה, וכך גם חריקה ונעילת שיניים שהיא בעיה שכיחה למדי בקרב ילדים.

יישור שיניים לילדים הוא כבר טיפול אורתודנטי ארוך טווח שעלותו יכולה לעבור את עשרת אלפי השקלים.

בכל מקרה, בכל הקשור לתחום של טיפולי שיניים לילדים השוואת מחירים היא פרקטיקה שאתם רוצים ליישם, הן בהשוואה בין מרפאות פרטיות למרפאות קופות החולים, והן בהשוואה בין רופאים פרטיים שונים.

טווחי מחירים וסוגי טיפולים לילדים

פנקטומי, טיפולי שיניים לילדים : 1,500-1,600 ש"ח

סדרת טיפולי יישור שיניים (כל הפה) : 9,000-10,000 ש"ח

יישור שיניים בביצוע של אורטודנט : 12,000-13,000 ש"ח

הרדמה מלאה לילדים : 2,000-2,300 ש"ח

ט.ל.ח

 

פניות אחרונות
השתלות שיניים
נשבר לי חצי שן ואני רוצה להשלים אותה
נתניה והסביבה
20/06/2022 08:42:13
ALL on 4
כמה עולה סיטי שיניים למעלה למטה כולל סריקה?
רמת גן - גבעתיים
18/06/2022 22:56:15
אסתטיקה שיניים
מחיר הזול, לסטטוס מקבילות.תודה
נתניה והסביבה
14/06/2022 17:39:22
ציפוי שיניים
רציתי לדעת מחרים לציפוי שנים
ירושלים והסביבה
13/06/2022 16:19:47
שיניים תותבות
הצעת מחיר ללסת עליונה עם 9 עקירות
קרית גת
12/06/2022 18:49:54
סתימות שיניים
מחיר זול בבקשה
בית שמש והסביבה
10/06/2022 00:30:36