הלבנת שיניים - מתייעצים, משווים וחוסכים

הלבנת שיניים

 

 

כל מה שצריך לדעת על הלבנת שיניים


הלבנת שיניים כמה זה יעלה לי? איזה סוג הלבנת שיניים הכי מתאים לי?

ועוד תשובות לשאלות רבות שאנשים שואלים לפני שהם מחליטים איפה לעשות הלבנת שיניים.

ייעוץ טלפוני והצעת מחיר ללא התחייבות!

 

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר מרפאת שיניים טובה, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם מרפאות שיניים איכותיות ומקצועיות שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות ממטופלים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 מרפאות שיניים יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

 

כל מה שצריך לדעת לפני ביצוע הלבנת שיניים

 

החיוך שלנו משפיע על המראה החיצוני שלנו בצורה משמעותית וכתוצאה מכך גם על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן בו הסביבה מתייחסת אלינו, לכן אפשר להבין מדוע כולם רוצים שינים יפות, בריאות ולבנות.

כדי להשיג את המטרה וליהנות משיניים לבנות ניתן לבצע טיפולים שונים אשר מלבינים את השיניים.

הלבנת שיניים היא תהליך כימי אשר מחמצן את הכתמים שמופיעים על השן. ישנם שני סוגי כתמים על השיניים- כתמים חיצוניים וכתמים פנימיים. הכתמים החיצוניים הינם תוצאה של שתיית משקאות כהים כמו למשל – יין או קפה בכמות רבה. כמו כן, נוצרים הכתמים החיצוניים בעקבות אכילה או שימוש במוצרי טבק.

ניתן להסיר את הכתמים הללו בקלות באמצעות משחות שיניים להלבנת שיניים והסרת כתמים.

במידה והכתמים עקשניים יהיה דרוש מאמץ רב יותר בצחצוח. במידה והכתמים החיצוניים לא יוסרו הם עלולים לחדור אל השן.

כתמים פנימיים נוצרים בחלקה הפנימי של השן. הכתמים עשויים להיות תוצאה של טראומה, חשיפה למינרלים, אכילת מזון שמכיל הרבה פלואוריד וכו' וקשה יותר להסיר אותם.

ניתן להסיר את הכתמים הפנימיים באמצעות הלבנה ותכשירים של טיפול יום יומי.

טיפולים של הלבנת שיניים נחשבים לטיפולים פשוטים ולא מסוכנים. למרות זאת, כמו בכל טיפול- גם במקרה של הלבנת שיניים קיימים סיכונים עליהם נסביר בהמשך.

 

מה ההבדל בין הלבנת שיניים Bleeching לבין הלבנת שינים Whitening?

 

כאשר משתמשים במושג – הלבנהBleeching מתכוונים לצורה של ההלבנה.

אפשר לבצע טיפול שיגרום לשיניים להיות לבנות יותר מצבען הטבעי באמצעות תחמוצת מימן ותחמוצת קרבומייד.

הלבנת שיניים Whitening מחזירה את צבעה הטבעי של השן באמצעות הסרת כתמים בשיניים.

טיפול זה הינו מבוקש יותר מהלבנת שיניים Bleeching וניתן לבצע אותו בכמה דרכים.

 

איך מלבינים שיניים? שיטות, תהליך, זמן טיפול

 

אפשר לבצע את הלבנת השיניים בבית, אפשר לבצע את ההלבנה בקליניקה וניתן להשתמש בתכשירים להלבנת שיניים.

משך הטיפול נע בין שעה ועד שבועיים ומספר הטיפולים יהיה תלוי בסוג הטיפול וינוע בין טיפול אחד במרפאה ובין טיפול מתמשך בבית.

ההחלמה מיידית והתוצאות עשויות להחזיק מעמד עד כ- 5 שנים.

יש לציין כי מומלץ לעשות ניקוי שיניים אצל שיננית לפני ביצוע הלבנת שיניים.

השיננית תנקה את האבנית ותמנע ממנה לחסום את פעולות ההלבנה.

 

טיפולי שיניים בבית ותכשירים להלבנת שיניים

 

טיפולי הבהרת שיניים בבית כוללים כמה שיטות ביניהן:

הלבנה ביתית. בהלבנה ביתית לוקח הרופא את מידות הפה של המטופל ומייצר סדים דקים בהתאמה אישית. כמו כן, מקבל המטופל ג'ל וצריך להשתמש בסד כשעתיים במהלך היום או במהלך הלילה.

תוך שבוע יהיה ניתן לראות שיפור משמעותי בגוון השיניים. נוסף על כך, ניתן להשתמש ב- crest- מדבקות להלבנת שיניים, אפשר לבצע שטיפה במי פה וניתן להשתמש במשחות שיניים שונות אך גם מי הפה וגם משחות השיניים מתאימים למצבים בהם הכתמים קלים.

ניתן להשתמש במגוון סוגי משחות שיניים כמו למשל: אלג'דיום, קולגייט, אורביטול, אורל B או אוקסיפרש.

משחת אלג'דיום מורכבת מחלקיקים של סודיום ביקרבונט, החלקיקים הללו מנקים את השיניים ונותנים להן ברק. כמו כן, מכילה המשחה חומר נגד חיידקים (נקרא בשם כלורהקסידין), כך שהחומר גם מחטא את השיניים.

במידה ובוחרים להשתמש במשחת קולגייט ניתן לבחור בין שלושה סוגים של משחות: אופטיק וויט, מקס ואן אקטיב ומקס וויט וואן. משחות אלו יבהירו את השיניים תוך שבוע והן נותנות ברק לשיניים. כמו כן, מכילות המשחות חלקיקים קטנים שמונעים הצטברות של אבן שן.

משחת אורביטול מכילה שני סוגים של משחות – משחה שמלבינה ומטפלת באבן שן ומשחה להלבנה.

משחת אורל B כוללת שני סוגי משחות – אורל בי קומפליט ואורל 123 B אשר מלבינה, מרעננת ומחזקת את השיניים.

משחת אוקסיפרש מכילה פלואוריד ומבצעת פעולות שונות, ביניהן – מניעת ריקבון ועששת, טיפול בחניכיים והסרת כתמים. מעבר לזאת, ניתן לבצע הלבנת שיניים במכחול לק ולהשתמש בבקבוק קטן שמכיל נוזל ומכחול.

החומר זול באופן יחסי וקיים בבתי המרקחת. החסרונות של השיטה הם שהטיפול לא מפוקח על ידי רופא, ניתן לבצעו פעם אחת בלבד, הוא לא נוח, לא מדויק ואיטי.

 

טיפולי שיניים בקליניקה

 

טיפולי הבהרת שיניים בקליניקה יכולים להתבצע באמצעות קרני אור או קרני לייזר.

במהלך הטיפול מורח הרופא חומר מלבין על שיני המטופל, החומר נשאר על השיניים כשעה.

לאחר מכן משתמש הרופא במקור אור אשר מזרז את תהליך ההלבנה.

מחיר הלבנת שיניים בלייזר בקליניקה הינו גבוה בהשוואה לשיטות ההלבנה האחרות ועשוי להגיע לכ- 2000 ₪.

נוסף על כך יכול הרופא לבצע הלבנת שיניים walking- הלבנה זו נחוצה במקרים בהם יש למטופל שן או שתי שיניים שאיבדו את הצבע המקורי.

כדי לטפל בהן יקדח הרופא חלל בחלק השן הפנימי ויחדיר אליו את חומר ההלבנה.

אופציה נוספת תהיה ביצוע הלבנת שיניים ברייטסמייל, השיטה מאפשרת למטופל ליהנות מטיפול הלבנת שיניים תוך שעה.

השיטה כוללת שימוש בג'ל ייחודי אשר משפר את איכות הבהרת השיניים.

התהליך כולל שני שלבים- בשלב הראשון מורח הרופא את הג'ל על השיניים של המטופל ובשלב השני הוא מפעיל מנורה ומשאיר אותה דולקת כ- 20 דקות. יש לבצע את התהליך פעמיים.

שיטת הלבנת שיניים נוספת נקראת הלבנת שיניים בזום (ZOOM), שיטה זו יכולה להתבצע גם בבית וגם בקליניקה ולמרות שהמחיר יהיה נמוך יותר במידה והטיפול יתבצע בבית מומלץ לבצעו בקליניקה משום שבקליניקה הוא יהיה בטוח יותר והתוצאות יהיה מהירות יותר.

במסגרת הטיפול משתמשים במנורה חזקה אשר מתסיסה את חומר ההלבנה שחודר לשן.

הטיפול מבהיר את הכתמים ולא פוגע בשיניים.

כדי לשמור על תוצאות הטיפול מקבל המטופל ערכה טיפול ביתי ויהיה עליו להשתמש בה במשך כמה שבועות.

 

האם במקום הלבנת שיניים כדאי לעשות ציפוי שיניים?

 

יש אנשים שמתלבטים בין הלבנת שיניים ובין ציפוי שיניים. במידה ובוחרים בהלבנת שיניים יהפכו השיניים ללבנות יותר אך לא יהיה ניתן לשנות את מראה השן.

היתרון של ההלבנה הוא שהתהליך פשוט, זול יחסית ומהיר והתוצאות מחזיקות מעמד למשך שנה וחצי בממוצע. במידה ובוחרים לבצע ציפוי חרסינה יהיה ניתן לשנות את מראה השן (מנח השן או גודל השן) ולקבל מראה אסתטי.

הציפוי יחזיק מעמד למשך 12 שנה בממוצע אך הוא יהיה יקר יותר מטיפול הלבנת שיניים והפעולה תהיה בלתי הפיכה.

 

למה השיניים מצהיבות ואיך אפשר להימנע משיניים צהובות?

 

זהירות – הלבנת שיניים תרופות סבתא

ישנן כמה סיבות אשר עשויות לגרום לשיניים להצהיב- הסיבה הראשונה היא נטייה גנטית אך רצוי לדעת שרק העובי של שכבת השיניים החיצונית עובר באופן גנטי ולא הצבע של השן. ככל שהשכבה של האמייל דקה יותר יהיו השיניים צהובות יותר.

גורם שני אשר עשוי להשפיע הינו הגיל- ככל שחולפות השנים עשויות השיניים להצהיב משום ששכבת השן החיצונית נשחקת ונהיית דקה יותר, כתוצאה מכך מקבלות השיניים מראה צהבהב.

גורמים נוספים הינם מחלות שונות. במידה והילד מקבל אנטיביוטיקה מתחת לגיל שמונה הוא עשוי להכתים את שיניו לתמיד. כמו כן, נשים בהריון שלוקחות אנטיביוטיקה עשויות לגרום לילדיהן לסבול משינים צהובות. תרופות נוספות שעשויות לשנות את צבע השינים הינן תרופות אנטי פסיכוטיות, כלורהקסידין (שקיים בשטיפות פה) ואנטי היסטמינים.

כמו כן, עשויות השיניים להצהיב בעקבות צריכת פלואוריד, אכילת מזונות ושתיית משקאות שונים כמו למשל- קפה, קולה, יינות, דובדבנים ועוד, שימוש בטבק, סתימות שיניים, טראומה לשן או פשוט הזנחה.

כדי למנוע את הצהבת השיניים מומלץ להימנע משתיית משקאות כמו קולה, קפה, משקאות שמכילים צבע מאכל וכו' (במידה ושותים קפה רצוי לצחצח את השיניים הקדמיות לאחר השתייה).

רצוי מאוד לאכול מזונות שמכילים הרבה סיבים כמו למשל: תפוחים, ברוקולי, חסה ועוד, להחליף את מברשת השיניים כל שלושה חודשים לכל הפחות, להשתמש במברשת שיניים חשמלית, להשתמש במשחות שמלבינות שיניים, לצחצח שיניים לפני השינה, להימנע מעישון ומומלץ ללעוס מסטיק ללא סוכר אשר מנטרל את רמת החומציות ושוטף את השאריות של המזון.

נוסף על כך, חשוב מאוד להימנע מתרופות סבתא שעלולות לגרום לנזקים בלתי הפיכים- כמו למשל- שימוש בסודה לשתיה ושימוש במלח גס (ערבוב מלח גס עם לימון ושפשוף שיניים).

 

הלבנת שיניים סיכונים

 

סיכונים ומוצרים

טיפול הלבנת שיניים עשוי לגרום לרגישות רבה לטמפרטורה, למגע וללחץ.

המטופלים יכולים להרגיש כאבים חולפים וחוזרים. כמו כן, יש מטופלים שיסבלו מרגישות יתר, בעיקר אם יש להם נסיגת חניכיים או סדקים בשיניים.

הרגישות יכולה להמשך בין יום עד יומיים. במקרים קיצוניים היא תורגש למשך חודש.

כדי לטפל ברגישות מומלץ להיעזר במשחת שיניים שמכילה פוטסיום ניטרט.

תופעה נוספת אשר עשויה להופיע בעקבות שימוש בהלבנת פרוקסייד הינה גירוי חניכיים- התופעה עשויה להמשך כשבעה ימים. נוסף על כך, במידה ויש למטופל שיניים שאינן טבעיות כמו למשל גשרים, שתלים דנטליים וכו' והוא יבצע הלבנה ההלבנה לא תשפיע על השיניים הבנויות ורק השיניים האמיתיות ילבינו.

לתופעה זו קורים טכניקולור. ניתן למנוע את התופעה על ידי קבלת ייעוץ מהרופא והתאמת הטיפול.

 

מעוניינים לבצע הלבנת שיניים? בחרו רופא שיניים מקצועי

 

אם אתם מעוניינים לבצע הלבנת שיניים חשוב שתבצעו הלבנה במרפאת שיניים איכותית ותוודאו כי הרופא איכותי. רופא שיניים מקצועי יהיה בעל מקצוע שסיים את לימודי רפואת השיניים, עבר הכשרות והסמכות, מחזיק ברישיון, מבצע מגוון סוגים של טיפולים וצבר וותק וניסיון רב. כמו כן, חשוב לבדוק האם הרופא מעודכן בנוגע לכל השינויים בתחום רפואת השיניים, משתמש במכשור חדיש, משתף פעולה עם רופאים שמתמחים במגוון טיפולי שיניים, עובד עם שיננית מקצועית, שומר על סטריליות המרפאה ומספק מענה במקרה חירום.

מעבר לזאת, יש לבחור ברופא שגורם לכם להרגיש בנוח, מספק הסברים, מסביר על הסיכונים האפשריים ומבצע תיאום ציפיות. רופא מקצועי יוכל לענות לכם על שאלות רבות כמו למשל: "מה לעשות לפני ואחרי הלבנת שיניים מה מומלץ לעשות וממה כדאי להימנע?", "כיצד עובדת קרן אור?", "האם כדאי לבצע הלבנת שיניים טבעית או הלבנת שיניים עמוקה?" ועוד. חשוב לציין כי לא מומלץ לבצע הלבנת שיניים בהריון משום שהטיפול לא דחוף ולא ידוע אם הטיפול עלול לפגוע בעובר.

 

כיצד אוכל למצוא את הרופא המתאים?

 

קבלת המלצות וחוות דעת מהסביבה הקרובה

תוכלו למצוא את הרופא המתאים על ידי קבלת המלצות מחברים, מכרים, קרובי משפחה או קולגות שיש להם חיוך יפה (מה לעשות, ככה זה עובד). כמו כן, תוכלו לקבל חוות דעת מחברים בפייסבוק.

הסביבה הקרובה תוכל להמליץ לכם על רופא שיניים מקצועי ואמין. כמו כן, תוכלו לערוך חיפוש בפייסבוק ולבחון דפי עסק של רופאי שיניים- דפים אלו יכולים להכיל קישור לאתר אינטרנט, תמונות של טיפולי הלבנת שיניים, חוות דעת של לקוחות ולייקים- מומלץ להתרשם מהכתוב ומהתמונות.


גלישה באינטרנט

כמו כן, ניתן לערוך חיפוש באינטרנט. תוכלו להקליד את המשפטים: "הלבנת שיניים המלצות?", "שיטה מובילה להבנת שיניים", "קליניקות להלבנת שיניים", "טיפולי שיניים אסתטיים הלבנת שיניים" ועוד בשורת החיפוש ותמצאו את האתרים הרלוונטיים.

כאשר תגלשו באתרים זכרו לבדוק את הרופא ולבחון את כל הפרטים החשובים- וודאו כי הוא סיים את לימודי הרפואה, עבר ההכשרות וההסמכות, מחזיק ברישיון, צבר ניסיון במגוון סוגי טיפולים, ביצע הלבנות שיניים ללקוחות רבים, עובד עם שיננית מקצועית, משתף פעולה עם מומחים בתחום רפואת שיניים, זמין במקרה של מצב חירום, שומר על סטריליות במרפאה וגובה מחירים הוגנים.

תוכלו לקבל מידע על המחירים של הלבנת שיניים על ידי הקלדת המשפטים: "כמה עולה הלבנת שיניים?", "עלות הלבנת שיניים", "הלבנת שיניים השוואת מחירים" וכו' בשורת החיפוש. חשוב לציין כי לא מומלץ לפנות אל רופא שמבצע הלבנת שיניים בזול משום שהוא עלול להיות חסר ניסיון ולא מומלץ לקחת סיכון.

 

גלישה בפורומים

אופציה נוספת תהיה לבצע חיפוש בפורומים. תוכלו להקליד את המשפטים :"שיניים לבנות פורום", "הלבנת שיניים פורומים" וכו' ותמצאו מגוון פורומים שעוסקים בתחום הלבנת שיניים.

גולשי הפורומים יוכלו להמליץ לכם על רופאי שיניים מקצועיים, אמינים ואיכותיים אשר גובים מחירים הוגנים, יוכלו להמליץ לכם על שיטות להלבנת שיניים- כמו למשל: הלבנת שיניים בלייזר, הלבנת שיניים בסד, ערכה להלבנת שיניים ביתית, משחות שיניים, ציפוי שיניים וכו', יוכלו לענות לכם על השאלה:"איך לשמור על שיניים לבנות לאורך זמן?" ויוכלו להזהיר אתכם מפני רופאי שיניים שאינם מקצועיים או עובדים עם שיננית שאינה מנוסה.

 

קיבלתם את כל המידע? הגיע הזמן להחליט

 

לאחר שתקבלו המלצות מהסובבים, תעיינו בדפי עסק בפייסבוק, תגלשו באתרים של רופאי שיניים, תשוחחו עם מספר רופאי שיניים ותערכו השוואת מחירים תוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה.

 

כמה עולה הלבנת שיניים?

 

הלבנת שיניים בלייזר : 1,500-1,700 ש"ח

הלבנת שיניים באמצעות קרן אור כחולה : 1,100-1,300 ש"ח

הלבנת שיניים בסד : 1,500-1,700 ש"ח

ZOOM שיטה להלבנת שיניים : 1,000-,1,200 ש"ח

הלבנת שיניים ביתית : 200-350 ש"ח

ט.ל.ח

 

כמה עולה ציפוי שיניים?

 

ציפוי שיניים בשיטת למינייט : 3,000-3,200 ש"ח לשן

ציפוי שיניים בשיטת קומפוזיט : 500-700 ש"ח לשן

ט.ל.ח

 

פניות אחרונות
הלבנת שיניים
לחזור אליי בהקדם בבקשה
אזור השרון והסביבה
22/04/2022 17:09:43
הלבנת שיניים
הצעת מחיר להלבנת שינים בלייזר
רחובות
27/02/2022 14:52:15
הלבנת שיניים
הלבנת שיניים
אזור המרכז
25/02/2022 01:31:50
הלבנת שיניים
אשמח לדעת מאיפה ניתן לרכוש ערכת zoom
באר שבע והסביבה
07/02/2022 07:38:26
הלבנת שיניים
מחפש הלבנת שיניים בלייזר במחיר הכי טוב
ירושלים והסביבה
13/12/2021 13:35:14
הלבנת שיניים
הלבנת שיניים בלייזר
קריות
28/11/2021 13:05:18