טיפולי שיניים - מתייעצים, משווים וחוסכים!

דלקת חניכיים

 

 

כל מה שצריך לדעת על דלקת חניכיים


טיפול בדלקת חניכיים כמה זה יעלה לי? איזה סוג טיפול הכי מתאים לי?

ועוד תשובות לשאלות רבות שאנשים שואלים לפני שהם מחליטים איפה לעשות טיפול נגד דלקות חניכיים.

ייעוץ טלפוני והצעת מחיר ללא התחייבות!

 

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר מרפאת שיניים טובה, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם מרפאות שיניים איכותיות ומקצועיות שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות ממטופלים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 מרפאות שיניים יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

כל מה שצריך לדעת לפני התחלת טיפול בדלקת חניכיים

 

מה זו דלקת חניכיים ואיך היא נוצרת?

דלקת חניכיים היא מחלה נפוצה ואנשים רבים (כ- 95%) סובלים ממנה.

במרבית המקרים נוצרת הדלקת כתוצאה מהצטברות אבנית ו"פלאק" (שכבה של חומר שמכיל שאריות מזון, חיידקים ורכיבים אורגניים) אשר נדבקים לשיניים.

במצבים שהפלאק רך אפשר להסיר אותו באמצעות צחצוח שיניים אך אם הצחצוח אינו מתבצע בצורה נכונה או מספקת הוא מתקשה.

במקרים אלה נוצרת אבנית אותה לא ניתן להסיר באמצעות צחצוח.

האבנית גורמת לדלקת חניכיים כרונית אשר יכולה להיות גם דלקת חניכיים חריפה.

לפעמים עלולה הדלקת להוביל לתופעת פריודונטיטיס- תופעה זו מתרחשת כאשר גורמת דלקת החניכיים לדלקת בעצם שתומכת בשן – מצב שכזה עלול להוביל לניידות שיניים ולאובדן שיניים.

איך אדע אם יש לי דלקת חניכיים? סימנים של דלקת חניכיים

 

לדלקת החניכיים יש סימנים רבים. הסימנים הראשונים הינם: חניכיים אדומות, חניכיים מדממות בעת צחצוח שיניים, חניכיים מדממות בעת אכילה, חניכיים נפוחות ורגישות, ריח רע מהפה וכאבים שמופיעים באזורים מסוימים או בכמה מקומות בחניכיים.

הסימנים החמורים יותר הינם: שיניים מתנדנדות, שינויים ברווחים שנמצאים בין השיניים או בסגר של השיניים, נסיגת חניכיים, מוגלה בין הרווח בין השיניים לחניכיים, רגישות לטמפרטורה, טעמים ומגע, שורשי שיניים חשופים, איבוד שיניים ועוד.

גורמי סיכון לדלקת חניכיים

 

דלקת החניכיים נוצרת בעקבות בקטריה שמצויה בפה באופן נורמאלי.

ישנם סוגים שונים של בקטריות וחלק מהן קשורות לדלקות חניכיים קשות. לאחר שהבקטריה פוגעת בשיניים נוצרת דלקת אשר מתפשטת לעצם שנמצאת מתחת ותומכת בשן- כתוצאה מכך, הופכת השן לרפויה יותר ובמידה והאדם לא מקבל טיפול היא עלולה לנשור.

עדיין לא ברור מדוע הבקטריה אשר מצויה אצל כל האנשים באופן טבעי משפיעה רק על חלקם.

נוסף על הבקטריה קיימים גורמי סיכון נוספים.

הגורמים הללו הינם: עישון, תורשה וסוכרת. העישון מגדיל את הסיכויים של הופעת דלקת חניכיים, גורמים תורשתיים עלולים להשפיע על התפרצות מחלת החניכיים (אם ההורים אבדו שיניים, משתמשים בשיניים תותבות וכו' עולה הסיכון של בן המשפחה) והסוכרת עלולה להוביל למחלות חניכיים ודלקות אגרסיביות.

במידה והמטופל אינו מטפל בסוכרת בצורה יעילה ונכונה הוא עלול להביא להחמרה במצבו.

סיבה נוספת שעלולה להוביל להחמרת במצב היא העובדה שבהתחלה האדם לא חש כאבים.

לפעמים האדם לא חש כאבים גם במצבים קיצוניים יותר כמו נסיגת עצם.

איך מומלץ לטפל בדלקת חניכיים?

 

ניקוי שיניים הסרת אבנית ופלאק, מה זו גרידת חניכיים?

המטרה של טיפולים בדלקות שיניים היא לעצור את הדלקת ולהשאיר את החניכיים במצב סביר כך שיהיה ניתן לטפל בהן ולשמור עליהן. מטרה נוספת היא לשקם רקמות חניכיים, מבנים שמכילים עצם ועוד.

כל הטיפולים במחלות חניכיים צריכים להתחיל בסילוק האבנית וניקיון השיניים והפה באופן שגרתי.

מעבר לניקיון ניתן לטפל במחלה באמצעות קילוף גרידה – גרידת חניכיים תסיר את הבקטריות מהכיסים ותסייע לחניכיים להשתקם. גירוד המשטח של שורש השיניים מתבצע באמצעות מגרד, באמצעותו ניתן להסיר את האבנית ולהחליק את המשטחים של השורש.

דרך נוספת תתבצע באמצעות ניתוח. במידה ויבוצע ניתוח יהיה צורך בלקיחת אנטיביוטיקה לדלקת חניכיים.

לאחר שהפה משתקם צריך המטופל להגיע לטיפול ניקיון שיניים שנמשך כ- 45 דקות עד שעה אחת לשלושה חודשים.

הטיפול יכול להתבצע על ידי רופא שיניים, פריודנט (מומחה לחניכיים) או שיננית. לאחר מכן, צריך המטופל להמשיך את הטיפול בביתו.

במידה וסבל המטופל ממחלת לב שגרונית או במידה ויש לו שסתום לב שמוט הוא יצטרך להשתמש באנטיביוטיקה לפני כל טיפול.

דלקת חניכיים טיפול טבעי, דלקת חניכיים תרופות סבתא, על דלקת חניכיים מי מלח שמעתם? מניעת דלקת חניכיים

 

ישנן מספר דרכים טבעיות לטיפול בדלקות חניכיים. נציין כמה מהן.

ראשית, ניתן לשטוף את הפה במי מלח. כל מה שצריך לעשות זה לערבב כפית מלח בחצי כוס מים, לשטוף את הפה ולירוק מספק פעמים.

שנית, ניתן להשתמש באלוורה- אפשר לרכוש את הג'ל בבתי המרקחת או להשיג את הצמח עצמו. את האלוורה יש למרוח במקום הכואב.

שלישית, ניתן להשתמש בדבש טבעי. אפשר להשתמש בדבש חרובים או בדבש רגיל ולמרוח על האזור בו נמצאת הדלקת.

רביעית, ניתן להכין תה קמומיל, לקחת ממנו לגימות ולהעביר אותו בפה על החניכיים.

נוסף על ארבעת הדרכים הללו מומלץ לעבור לתזונה מתאימה.

התזונה המומלצת תכיל מרכיבים שאינם פוגעים בשיניים ותורמים למערכת החיסון. אחד המרכיבים שמעודדים את היווצרות החיידקים ומחלישים את המערכת החיסונית הוא הסוכר, לכן מומלץ להפחית את צריכת הסוכר. כמו כן, יש לשמור על אורח חיים שמתאים להתמודדות עם דלקות חניכיים- יש להימנע מעישון אשר מפחית את סיכויי הריפוי של המחלה משום שהוא חושף את האזור לרדיקלים חופשיים.

נוסף על כך, יש להקפיד על צחצוח השיניים- יש לצחצח לאחר כל ארוחה ,להשתמש בשטיפת פה פעמיים ביום ולבקר את רופא השיניים באופן קבוע.

דלקת חניכיים בהריון

 

הסברה שאסור לבצע טיפולי שיניים במהלך ההיריון אינה נכונה כלל משום שדווקא במהלך ההיריון הופכות החניכיים לרגישות יותר בשל זרימת דם רבה, לכן צריך להקפיד על צחצוח שיניים נכון והליכה אל רופא שיניים מומחה לצורך ביצוע בדיקת חניכיים.

מחקרים גילו כי נשים שסובלות ממחלות חניכיים עשויות ללדת תינוקות קטנים מידי, ללדת מוקדם או לחלות ברעלת הריון. כמו כן, עלולה להופיע עליה בסוכרת הריון אשר מסכנת את האם ואת התינוק.

באמצעות טיפולים למניעת מחלות החניכיים ניתן להפחית את הסיכון ללידות מוקדמות, לכן חשוב לשמור על בריאות החניכיים לפני ההיריון ובמהלך ההיריון ולגשת לפריודונט כדי שיבצע אבחון דלקת חניכיים ויציע טיפול מתאים במידת הצורך.

חשוב מאוד לשמור על ההיגיינה של השיניים במהלך ההיריון אך לא רצוי לבצע טיפולים פריודונטליים מלאים אשר עלולים להוביל לכניסת כמות גדולה של חיידקים לזרם הדם.

סובלים מדלקת חניכיים?

 

מצאו רופא שיניים מומחה לדלקות חניכיים

אם יש לכם מחלת חניכיים או במידה ואתם חושדים כי יש לכם דלקת חניכיים אחרי טיפול שורש, דלקת חניכיים אחרי סתימה, דלקת חניכיים אחרי שיננית, דלקת חניכיים אחרי שתלים וכו', יהיה עליכם לפנות אל פריודנט או מומחה בתחום מחלות חניכיים.

מומחה בתחום יהיה רופא שיניים שסיים את לימודי רפואת השיניים במוסד מוכר, התמחה בפריודונטיה (ההתמחות נמשכת כ- 4 שנים), הצליח בבחינות הממשלתיות וקיבל רישיון לעסוק בתחום.

רופא מומחה ידע כיצד לטפל בכל הסוגים של מחלות חניכיים וידע כיצד לאבחן כאבים בפה, כאב חניכיים או דלקת חניכיים כרונית. חשוב מאוד למצוא רופא מומחה ובעל וותק אשר עובד עם שיננית מקצועית ובעלת רישיון, חבר בהסתדרות רופאי השיניים, שומר על הקליניקה סטרילית ונקייה, מתעדכן בנוגע לכל השינויים בתחום דלקות חניכיים וטיפולי חניכיים, משתמש במכשור חדיש ואיכותי ומעניק שירותי דלקת חניכיים עזרה ראשונה כך שבמידה ותחושו כאבים חזקים או במידה ותהיה לכם בעיה מסוג אחר יהיה לכם לאן לפנות.

כמו כן, יש לקבל טיפול מרופא שגורם לכם להרגיש בנוח, מסביר על הטיפולים, עונה על כל השאלות בסבלנות וגובה מחיר הוגן. מומלץ לערוך חיפוש באינטרנט כדי להתרשם מטווח המחירים, תוכלו לעשות זאת על ידי הקלדת המשפטים: "טיפולי דלקת חניכיים השוואת מחירים" או " "כמה עולה טיפול בדלקת חניכיים?" בשורת החיפוש ותקבלו את המידע. יש לציין כי אין צורך לפנות אל רופא שגובה מחיר יקר באופן קיצוני משום שהמחיר הגבוה אינו מעדי על רמת המקצועיות שלו ומנגד לא מומלץ לפנות אל רופא שגובה מחיר נמוך באופן קיצוני משום שהוא עלול להיות חסר ניסיון, בעל אחוזי הצלחה נמוכים, לא מעודכן בנוגע לשינויים שחלים בתחום וכו'.

איך אוכל למצוא רופא שיניים מומחה לדלקות חניכיים?

 

תוכלו למצוא רופא שיניים מקצועי באמצעות פנייה אל חברים, מכרים, קרובי משפחה או קולגות. דלקות חניכיים הינן בעיה נפוצה כך שלא תהיה לכם בעיה לקבל המלצות וחוות דעת מהסובבים. אם תרצו לקבל חוות דעת נוספות תוכלו לערוך חיפוש בפייסבוק ולבחון דפי עסק של רופאי שיניים שמתמחים בתחום. מרבית דפי העסק מכילים קישור לאתר של המרפאה- מומלץ לבחון את האתר. כמו כן, תוכלו להתרשם מכמות הלייקים שקיבל הרופא ומחוות הדעת, כמובן שבמידה וחוות הדעת שליליות יש לפנות אל רופא אחר.

כמו כן, תוכלו לערוך חיפוש באתרים שונים באינטרנט. תוכלו להקליד את המשפטים: "דלקת חניכיים המלצות טיפול", "טיפול בדלקת חניכיים" וכו' בשורת החיפוש ותמצאו מגוון אתרים של רופאי שיניים. במהלך העיון באתרים זכרו לבדוק האם הרופא סיים את לימודי רפואת השיניים, עבר התמחות בפריודונטיה, עבר את הבחינות הממשלתיות בהצלחה, קיבל רישיון, צבר ניסיון, חבר בהסתדרות של רופאי השיניים, עובד עם שיננית מקצועית ובעלת רישיון, מתעדכן בנוגע לשינויים שחלים בתחום מחלות ודלקות חניכיים, שומר על הקליניקה סטרילית, גובה מחיר הוגן ומעניק יחס אישי ומענה במצבי חירום.

מעבר לזאת, תוכלו לערוך חיפוש בפורומים. תוכלו להקליד את המשפטים: "נשירת שיניים דלקות חניכיים פורומים", "דימום בחניכיים פורום", "טיפול בחורים בשיניים ודלקות חניכיים פורומים" וכו' בשורת החיפוש ותמצאו מגוון פורומים שעוסקים בנושא. גולשי הפורומים יוכלו להמליץ לכם על מומחים בתחום דלקות חניכיים אשר מספקים שירות בעיר שלכם, צברו ניסיון, גובים מחיר הוגן ומעניקים שירות במצב חירום, יוכלו להמליץ לכם על רופאים שמטפלים במצבים של דלקת חניכיים אצל ילדים ויוכלו לענות לכם על שאלות שונות כמו למשל: "האם הטיפולים גורמים לכאבים?", "מה לעשות כשמופיעה דלקת חניכיים אחרי כתרים?", "מה לעשות עם דלקת חניכיים בשן בינה?","יוכלו לענות לכם על השאלה- "דלקת שיניים האם זה מדבק?" ועוד.

אל תחכו – טפלו בדלקות במהירות וחסכו בעיות בהמשך

 

במצבים של דלקות חניכיים יש לפנות אל רופא מומחה בתחום באופן מידי. במידה והדלקת לא מטופלת בזמן היא עלולה להוביל להרס החניכיים ואף לגרום לנשירת שיניים.

במצבים בהם הדלקת כרונית היא עלולה לפגוע בלסת, לגרום לנסיגת חניכיים וכו'- במצבים אלו לא יהיה ניתן לבצע טיפול באמצעות כתרים ושתלים. נוסף על כך, עשויה דלקת חריפה להיות קשורה למחלות לב, שחפת, אוסטאופורוזיס, קרישיות בכלי הדם וכו'.

באמצעות טיפול יעיל אשר כולל ניקוי יסודי והקפדה על היגיינת השיניים באופן שגרתי יהיה ניתן למנוע את הבעיות הללו וליהנות משיניים בריאות, יפות ותקינות.

לאחר שתקבלו את המידע הדרוש- את חוות הדעת וההמלצות מהסביבה הקרובה, לאחר שתקבלו מידע ומענה לשאלות מגולשי הפורומים ואתרי האינטרנט ולאחר שתערכו השוואת מחירים תוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה ולפנות אל המומחה אשר יבחר בטיפול הנכון עבורכם.

כמה עולה טיפול בדלקת חניכיים?

 

ניקוי אבנית שיננית : 100-250 ש"ח

ניקוי אבנית רופא שינים : 150-300 ש"ח

ט.ל.ח

 

פניות אחרונות
שיננית
מעוניין בטיפול בשעות הבוקר
פתח תקוה והסביבה
25/05/2022 23:48:34
שיניים תותבות
תותבת תחתונה על 4 שתלים
קריות
24/05/2022 09:52:44
להיפטר משיניים תותבות
תותבת עליונה
באר שבע והסביבה
23/05/2022 04:48:51
טיפולי שיניים בהרדמה מלאה
תותבת עליונה
באר שבע והסביבה
23/05/2022 04:47:03
השתלות שיניים
הצעת מחיר לשן אחורית שנפלה
אשקלון
19/05/2022 14:44:54
שיננית
תיקון flipper
ירושלים והסביבה
19/05/2022 09:58:09